Za dofinansowaniem stoją Balderton Capital, Index Venture i pozostałe firmy, które już wcześniej zainwestowały w Rebtel. W sumie na rozwijanie nowego projektu Szwedzi pozyskali 16 milionów USD. Planowany start banku to Q4 2018 roku. O inwestycji pisze serwis BankingTech.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu Rebtel zadebiutował w Polsce. W ofercie telekomu znalazły się darmowe rozmowy, SMS-y i 1 GB Internetu – na razie tylko dla wybranych mieszkańców Wrocławia. Więcej o kampanii marketingowej szwedzkiej firmy można przeczytać tutaj – Darmowy pakiet mobilny tylko we Wrocławiu.

Rebtel założy cyfrowy bank dla imigrantów zarobkowych

Rebtel to firma technologiczna, której korzenie sięgają branży telekomunikacyjnej. Wśród klientów spółki jest około 500 tysięcy migrantów, którym Rebtel oferuje nielimitowane rozmowy do 56 krajów za cenę 10 dolarów miesięcznie. CEO firmy Magnus Larsson zwraca uwagę, że większość imigrantów zarobkowych przyjeżdżających do nowego kraju nie posiada historii kredytowej, przez co ciężko uzyskać im dostęp do usługi finansowych.

Zgodnie z danymi Rebtel około 50% imigrantów zarobkowych nie posiada konta w banku, dlatego Szwedzi widzą w tym sektorze potencjał na spore zyski. Na razie nie wiadomo zbyt wiele o szczegółach projektu, ale cyfrowy bank Rebtel ma wystartować pod koniec bieżącego roku.

Rozszerzanie działalności przez telekomy na sektor bankowy nie powinien dziwić. Firmy telekomunikacyjne posiadają dane pokaźnej rzeszy klientów, przez co nie powinny mieć problemów z pozyskaniem użytkowników dla swoich produktów finansowych. Podobną drogą idzie na przykład Orange, który we Francji uruchomił Orange Bank, a niewykluczone, że podobny projekt wystartuje także w Polsce. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Likwidacja Orange Finanse. Co dalej z pracownikami?.