Partner serwisu Visa dla biznesu

KIR rozszerza zasięg usługi mojeID. Mogą z niej skorzystać klienci Open Life

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 23 stycznia 2020, 14:00 Aktualizacja: 23 stycznia 2020, 15:14

Z usługi mojeID mogą już korzystać klienci towarzystwa ubezpieczeniowego Open Life. mojeID to narzędzie, które umożliwia elektroniczne potwierdzanie tożsamości i dostęp do usług online świadczonych przez Open Life.

KIR rozszerza usługę mojeID

Rozwiązanie opracowane przez Krajową Izbę Rozliczeniową pozwala osobie fizycznej uwierzytelnić się w portalu dostawcy usługi lub urzędu w sposób. Potwierdzenie tożsamości odbywa się poprzez bankowość internetową w oparciu o dane, które zostały wcześniej sprawdzone przez zaufany podmiot – dostawcę tożsamości, np. bank.

mojeID dostępne dla klientów Open Life

Aby skorzystać z mojeID, wystarczy na stronie internetowej danego podmiotu: dostawcy lub urzędu, który udostępnia tę metodę potwierdzania tożsamości, wybrać opcję logowania lub potwierdzania tożsamości z mojeID. Użytkownik jest następnie kierowany na stronę banku, gdzie po zalogowaniu akceptuje przekazanie potwierdzenia swojej tożsamości przez bank danemu podmiotowi trzeciemu (dostawcy usług) – czytamy w komunikacie.

Na razie z mojeID mogą korzystać klienci takich banków jak PKO Bank Polski, Bank Pekao i ING Bank Śląski (dostawcy tożsamości). Jeśli chodzi o dostawców usług, to poza Open Life do systemu dołączyli także PGNiG i Medicover Polska.

Dzięki usłudze KIR pacjenci Medicover mogą uzyskać dostęp do do portalu pacjenta i aplikacji mobilnej bez konieczności odwiedzania recepcji centrum medycznego. To pierwsze wdrożenie takiego rozwiązania w prywatnej opiece medycznej, gdzie niezbędny jest najwyższy poziom ochrony wrażliwych danych.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

kir-rozszerza-zasieg-uslugi-mojeid-moga-z-niej-skorzystac-klienci-open-life