Po pomyślnym wdrożeniu w krajach skandynawskich, w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, współpraca zostanie rozszerzona także o sprzedawców w Belgii, Holandii i w Wielkiej Brytanii. Rozwiązanie płatnicze Klarny umożliwia sprzedawcom dodanie do swojej oferty bardziej elastycznych i przejrzystych metod finansowania swoich zakupów.

Fintech Klarna działa na rynku BNPL, zatem mowa o tzw. płatnościach odroczonych. Włączenie Klarny do platformy płatności Worldline – zdaniem fintechu, zwiększy współczynnik konwersji u sprzedawców. Ingenico to spółka dobrze znana na polskim rynku – przypomnijmy, że jest to jeden z wiodących producentów terminali płatniczych, który od października 2020 roku jest częścią grupy Worldline.

Kiedy globalni gracze wejdą do Polski?

Klarna jest coraz bliżej polskiego rynku – na razie jednak firma skupia się na Europie Zachodniej. Aczkolwiek biorąc pod uwagę znaczny wzrost popularności BNPL w Polsce, to wprowadzenie oferty BNPL przez takie marki jak Afterpay czy Klarna jest wyłącznie kwestią czasu.

Z doniesień medialnych wynika, że Klarna spodziewa się, że niebawem z sukcesem zakończy rekordową rundę inwestycyjną w ramach, której pozyska ok. 500 mln USD. Oznaczałoby to, że wycena spółki wzrośnie do ok. 30 mld USD z obecnych ok. 11 mld USD. Zapowiadana megarunda miałaby odbyć się jeszcze przed debiutem giełdowym.

/LP/Fintek.pl