W listopadzie Klarna udostępniła nową mobilną aplikację zakupową, która pozwala na korzystanie z odroczonych płatności u każdego sprzedawcy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu jednorazowych wirtualnych kart. Teraz fintech zaprezentował usługę, która daje podobną opcję klientom, którzy preferują robienie e-zakupów za pomocą komputera.

Rozszerzenie do przeglądarek internetowych od Klarny

Nowa usługa Klarny najpierw przeszła beta testy z udziałem ponad 100 tys. konsumentów. Rozszerzenie umożliwia nie tylko robienie zakupów z opcją BNPL za pomocą jednorazowej wirtualnej karty, ale także zapewnia automatyczne dodawanie dostępnych kuponów rabatowych. Ponadto klienci mogą otrzymywać powiadomienia o obniżkach cen interesujących ich przedmiotów.

Rozszerzenie od Klarny dostępne jest już w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Wkrótce ma zostać udostępnione także na pozostałych rynkach, na których działa fintech. Dodatkowo osoby, które zainstalują rozszerzenie mogą za robienie zakupów zyskać benefity. W Stanach Zjednoczonych i Niemczech nagroda ma postać usługi cashbach, z kolei w Wielkiej Brytanii i Francji są to karty podarunkowe.

Z rozszerzenia można korzystać w Google Chrome i Microsoft Edge. W najbliższej przyszłości ma być kompatybilne także z przeglądarkami Firefox i Safari. Co więcej jest ono zsynchronizowane z aplikacją mobilną Klarny, w której klient ma dostępne dodatkowe opcje. Użytkownik w aplikacji może m.in. śledzić ślad węglowy, czy też zarządzać dostawami i zwrotami.

Wdrożenie nowego rozwiązania Klarny zostało zrealizowane przy udziale niedawno przejętej firmy Piggy, która zajmuje się dodatkami służącymi do automatycznego dodawania kuponów rabatowych i usługi cashback. W tym roku Klarna dokonała także akwizycji porównywarki cenowej PriceRunner.