O niebezpieczeństwie informuje CERT Polska na swoim profilu na Facebooku. Na zamieszczonym screenie widać fałszywe strony logowania do serwisów Getin Banku.

CERT Polska ostrzega przed atakami na klientów Getin Banku

– Uwaga! Obserwujemy wzmożoną aktywność przestępców związaną z atakami wykorzystującymi fałszywe domeny banków i reklamy Google. Napastnicy polują na osoby szukające stron logowania do bankowości internetowej w wyszukiwarce Google. Fałszywe serwisy prezentowane są jako pierwszy wynik przez nadużycie działania mechanizmu reklam Google. Złośliwe domeny na bieżąco umieszczamy na naszej liście ostrzeżeń – czytamy w komunikacie CERT Polska na Facebooku.

Szczególnie niepokojący jest fakt, że fałszywe strony wyświetlane są jako pierwsze wyniki w wyszukiwarce Google. Zwiększa to ryzyko „połknięcia haczyka” przez klientów. CERT Polska zwraca uwagę, że warto przekazywać informacje o tego typu akcjach znajomym, a także zgłaszać podobne incydenty na stronie cert.pl.

Dane osobowe stały się de facto nową walutą, a ich utrata może nieść ze sobą bardzo przykre konsekwencje. Dlatego tak istotne jest ostrożne korzystanie z bankowości internetowej, pamiętanie o zasadach cyberbezpieczeństwa i dokładne sprawdzanie strony, na której się logujemy. Na tego typu ataki phishingowe narażeni są klienci praktycznie wszystkich banków i fintechów. Ostrożność to podstawa.

/RT