Partner serwisu Visa dla biznesu

Klienci Raiffeisen Polbanku mogą już korzystać z karty wielowalutowej

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Raiffeisen Polbank
Opublikowano: 30 lipca 2018, 13:59 Aktualizacja: 7 maja 2019, 15:45

Raiffeisen Polbank wprowadził do oferty kartę debetową Mastercard Multiwalutowa.

Klienci Raiffeisen Polbanku mogą już korzystać z karty wielowalutowej

Kartę wielowalutową można zamówić jedynie za pośrednictwem call center, albo podczas wizyty w oddziale. Nie ma też możliwości dodania funkcji wielowalutowej do już posiadanego plastiku – konieczne będzie wyrobienie nowej karty.

Karta wielowalutowa Raiffeisen Polbanku – jak działa?

Karta pozwala na bezprowizyjne dokonywanie płatności w pięciu walutach: PLN, EUR, USD, GBP i CHF. Sama rozpoznaje w jakiej walucie realizowana jest transakcja i pobiera środki z podpiętego do niej konta walutowego. Konto można zasilić z poziomu telefonu na platformie walutowej R-Dealer, dostępnej w aplikacji Mobilny Portfel dla użytkowników telefonów z systemem Android lub iOS.

Karta wydawana jest klientom detalicznym oraz bankowości prywatnej do dowolnego posiadanego przez nich w Banku konta osobistego w złotych. Klienci korporacyjni oraz mikroprzedsiębiorcy mogą otrzymać kartę do rachunku bieżącego lub pomocniczego rozliczanego w złotych.

Wyrobienie karty jest darmowe, ale koszt jej użytkowania różni się w zależności od posiadanego rachunku. Klienci Konta Wymarzonego będą musieli zapłacić 8 zł miesięcznie, a posiadacze Konta Premium 3 zł miesięcznie. Niestety, ale Raiffeisen nie przewidział możliwości uniknięcia opłat miesięcznych. W tej cenie klienci będą mogli jednak wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą (jeżeli wypłata będzie realizowana w walucie kraju, w którym znajduje się klient i będzie to jedna z walut obsługiwanych przez kartę).


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

klienci-raiffeisen-polbanku-moga-juz-korzystac-z-karty-wielowalutowej