Partner serwisu Visa dla biznesu

KNF ustanawia kuratora w Plus Banku

Fintek
Fintek
#KNF
Opublikowano: 31 maja 2019, 15:17 Aktualizacja: 31 maja 2019, 17:06

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zadecydowała o ustanowieniu kuratora w Plus Banku. Funkcję tą obejmie Wojciech Ławecki.

KNF ustanawia kuratora w Plus Banku

– Komisja Nadzoru Finansowego, realizując swoje ustawowe uprawnienia i dążąc do wzmocnienia nadzoru nad Plus Bankiem SA („Plus Bank”), na posiedzeniu w dniu 31 maja 2019 r. jednogłośnie zdecydowała o ustanowieniu w Plus Banku kuratora. Kuratorem ustanowiony został Wojciech Ławecki, posiadający wszelkie niezbędne kompetencje w tym zakresie, dający rękojmię wiedzy i doświadczenia – czytamy w komunikacie Komisji Nadzoru Finansowego.

Kurator w Plus Banku

Celem zastosowanie środka nadzorczego w postaci ustanowienia kuratora jest poprawa sytuacji finansowej Plus Banku. Kurator ma zapewnić jednocześnie efektywny przepływ informacji między Plus Bankiem a Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego oraz stworzyć możliwość bieżącego monitorowania podejmowanych w Plus Banku działań restrukturyzacyjnych.

Kurator ustanowiony w Plus Banku nie jest organem banku, a jego działalność nie ogranicza uprawnień organów statutowych. Kurator może brać udział we wszystkich posiedzeniach organów banku. KNF zaznacza, że ustanowienie kuratora pozostanie bez wpływu na świadczenie przez Plus Bank usług na rzecz jego klientów.

Warto przypomnieć, że to już druga decyzja o nadzorze kuratorskim w ciągu ostatnich tygodni. W połowie maja Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła kuratora w Idea Banku, należącym do Leszka Czarneckiego. Na kuratora wybrano Bankowy Fundusz Gwarancyjny.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

knf-ustanawia-kuratora-w-plus-banku