Partner serwisu Visa dla biznesu

Kolejek nie będzie – Microsoft otwiera sklep bez kas

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Microsoft
Opublikowano: 14 czerwca 2018, 09:17 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 20:35

Microsoft rozpoczął pracę nad technologią, która ma wyeliminować kasjerów ze sklepów. Rośnie konkurencja dla sieci sklepów stacjonarnych Amazona?

Gigant z branży oprogramowania opracowuje system, którego wprowadzenie ma wyeliminować linie kasowe w sklepach. Microsoft rozpoczął już rozmowy ze sprzedawcami z całego świata, m.in. z Walmartem, na temat potencjalnej współpracy. O sprawie informuje serwis Reuters.

Microsoft usuwa kasy ze sklepów

Nowy system wprowadzony przez Microsoft ma pomóc w dotrzymaniu kroku Amazonowi. Firma już w styczniu zaprezentowała Amazon Go – sklep bez kas. Jak to działa? Przy wejściu do sklepu klient musi uruchomić aplikację Amazona, która generuje kod QR potrzebny do otwarcia bramki. System czujników i kamer umieszczonych w całym sklepie śledzi jakie towary klient zabiera z półek, a jakie trafiają do jego koszyka. Po opuszczeniu sklepu płatność ściągana jest automatycznie za pomocą apki.

Microsoft plasuje się na drugim miejscu, zaraz za Amazonem, jeśli chodzi o sprzedaż usług w chmurze, które są kluczowym elementem w prowadzeniu witryn handlu elektronicznego. Jeśli jednak Microsoft chce utrzymać swoją pozycję na rynku, a nawet iść krok dalej musi wyjść z nowymi propozycjami. Otworzenie sklepu stacjonarnego i to na dodatek w pełni zaawansowanego technologicznie, może być dla niego ogromną szansą na rozwój. O ile będzie to propozycja, z której potencjalni detaliści będą zadowoleni. Microsoft nie udzielił jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Ciekawe, czy rozwiązanie pojawi się również w Polsce.

/Asia Stankiewicz


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

kolejek-nie-bedzie-microsoft-otwiera-sklep-bez-kas