Kolejna edycja Nerd Nite

Fintek
Fintek
#Technologie
Opublikowano: 5 listopada 2019, 10:18 Aktualizacja: 5 listopada 2019, 10:20

Już dzisiaj o godzinie 19.00 w lokalu No Problem przy ulicy Brackiej 20 odbędzie się kolejna edycja cyklu spotkań Nerd Nite organizowanego przez Aleksandrę Zawistowską. Tym razem podyskutować będzie można na takie tematy jak bezpieczeństwo w sieci, rola kobiet w architekturze oraz działalność Elona Muska.

Nerd Nite to otwarte forum wymiany wiedzy i doświadczeń. Każde spotkanie to seria kilku krótkich wykładów, po których następują dyskusje. Jak podkreśla organizatorka i inicjatorka wydarzenia – Aleksandra Zawistowska (zdjęcie poniżej), jej wizją jest traktowanie wiedzy nie tylko jako środek, ale cel sam w sobie.

Aleksandra Zawistowska Nerd Nite

Nerd Nite już dzisiaj o godzinie 19.00

– Z takim formatem spotkałam się w jednym z hosteli podczas podróży po Ugandzie. Od razu dotarło do mnie, jak wielu ludzi wokół mnie ma niesamowite i różnorodne zainteresowania, którymi można by było się dzielić – komentuje Aleksandra Zawistowska.

– Postanowiłam przenieść tę formułę do Warszawy. Od dawna chciałam stworzyć coś swojego, ale w dobie nadmiernej konsumpcji, zwykle ograniczały mnie kwestie etyczne związane z nadprodukcją dóbr i jej wpływem na środowisko. W moim przekonaniu, jedną z niewielu rzeczy jaką można konsumować jest wiedza, szerzona bezgranicznie poprzez rozmowę – dodaje.

Spotkania są oparte na trzech zasadach, których prelegenci muszą się trzymać: nie obrażamy, nie politykujemy, nie mówimy innym jak żyć. Rolą prowadzącej jest moderowanie i wybór tematów wystąpień na podstawie przesłanych abstraktów. W związku z taką formułą wydarzenia odwiedzają ludzie z różnych środowisk, a spektrum wypowiedzi jest bardzo szerokie.

Przykładowe tematy jakie poruszane były do tej pory w ramach spotkań to: Optymalizacja Snu, Twórczość generatywna. Programowanie w sztuce i projektowaniu, Nieoczywiste własności i głębokie intuicje świata wysokowymiarowego, Misja i działanie organizacji Sea Shepherd, Cham trzyma! O chwytanych sztukach walki, Nowoczesny stoicyzm jako filozofia dobrego życia. Wszystkie abstrakty umieszczone są na fanpejdżu: www.fb.com/nerdnitewarsaw.

Bezpośredni link do wydarzenia: www.facebook.com/events/2404584806317470/.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

kolejna-edycja-nerd-nite