Partner serwisu Visa dla biznesu

Kolejna firma z branży kryptowalut na liście ostrzeżeń KNF

Fintek
Fintek
#KNF
Opublikowano: 16 września 2019, 16:42 Aktualizacja: 16 września 2019, 16:43

KNF poinformował o wpisaniu na listę ostrzeżeń dwóch podmiotów: Warsaw Asset House oraz Jax Pay.

Rynek nie ma wątpliwości. Program Innovation Hub jest potrzebny

Na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają spółki, co do których urząd ma podejrzenie, że działają niezgodnie z obowiązującymi przepisami, a tym samym – korzystanie z ich usług może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami dla klientów.

W poniedziałek 16 września KNF powiadomił o wpisaniu na listę ostrzeżeń dwóch nowych podmiotów:

  • Warsaw Asset House sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (oferowanie instrumentów finansowych bez zezwolenia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Regionalnej w Warszawie.
  • Jax Pay sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych bez uprawnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ursynów w Warszawie.

Jax Pay to fima oferująca przelewy bankowe w FIAT (np. EUR, USD, PLN) oraz przelewy w kryptowalutach. Na stronie internetowej firmy czytamy, że Jax Pay działa od 2012 roku, ma licencję KNF oraz posiada status Krajowej Instytucji Płatniczej (IP12/2013).

Jax Pay na liście ostrzeżeń KNF

Artykuł 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych dotyczy także wydawania pieniądza elektronicznego, a na taką usługę potrzeba osobnej zgody KNF. Na razie jeszcze nie udało nam się skontaktować z firmą.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

kolejna-firma-z-branzy-kryptowalut-na-liscie-ostrzezen-knf