Partner serwisu Visa dla biznesu

Kolejna firma z branży kryptowalut na liście ostrzeżeń KNF

Fintek
Fintek
#KNF
Opublikowano: 16 września 2019, 16:42 Aktualizacja: 16 września 2019, 16:43

KNF poinformował o wpisaniu na listę ostrzeżeń dwóch podmiotów: Warsaw Asset House oraz Jax Pay.

Na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają spółki, co do których urząd ma podejrzenie, że działają niezgodnie z obowiązującymi przepisami, a tym samym – korzystanie z ich usług może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami dla klientów.

W poniedziałek 16 września KNF powiadomił o wpisaniu na listę ostrzeżeń dwóch nowych podmiotów:

  • Warsaw Asset House sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (oferowanie instrumentów finansowych bez zezwolenia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Regionalnej w Warszawie.
  • Jax Pay sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych bez uprawnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ursynów w Warszawie.

Jax Pay to fima oferująca przelewy bankowe w FIAT (np. EUR, USD, PLN) oraz przelewy w kryptowalutach. Na stronie internetowej firmy czytamy, że Jax Pay działa od 2012 roku, ma licencję KNF oraz posiada status Krajowej Instytucji Płatniczej (IP12/2013).

Jax Pay na liście ostrzeżeń KNF

Artykuł 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych dotyczy także wydawania pieniądza elektronicznego, a na taką usługę potrzeba osobnej zgody KNF. Na razie jeszcze nie udało nam się skontaktować z firmą.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

kolejna-firma-z-branzy-kryptowalut-na-liscie-ostrzezen-knf