KNF powiadomił o wpisaniu na listę ostrzeżeń dwóch nowych podmiotów – BTCDuke sp. z o.o. z siedzibą w Toruniu oraz Tygrysia Maska sp. z o.o. (nazwa zapewne nawiązuje do popularnego anime). Z informacji na stronie internetowej giełdy wynika, że spółka Tygrysia Maska jest jednym z operatorów platformy.

Wchodząc na stronę BtcDuke w oczy rzuca się logotyp z czerwonym napisem „perly przed wieprze” oraz animowana postać wykonująca obraźliwy gest.

btcduke

Słynny artykuł 150

UKNF dokonał wpisu na listę ostrzeżeń i zawiadomił prokuraturę w Toruniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 ustawy o usługach płatniczych, czyli nieuprawnionej działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego. Jest to „popularny paragraf” – na liście ostrzeżeń jest co najmniej kilka podmiotów, które znalazły się na niej na mocy zawiadomienia z art. 150.

Trafienie na listę ostrzeżeń to poważny problem, nie tylko wizerunkowy, ale też operacyjny. Zwykle spółce z listy bardzo szybko wypowiadana jest umowa na prowadzenie rachunku bankowego, a założenie nowego konta w innym banku jest w zasadzie niemożliwe.

/Fintek.pl