25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę – 15 stycznia. W tym roku zbiórka przeznaczona będzie głównie na rzecz dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Przypominamy również o możliwości wspierania WOŚP poprzez aplikacje mobilne – na przykład samej Fundacji i Facebooka (stworzonej we współpracy z PayU).

Pekao S.A. gra razem z WOŚP

Po raz 19-sty Bank Pekao S.A. będzie Bankierem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 2 tysiące Pracowników wesprze wolontariuszy, przeliczając i sortując pieniądze, 200 Pracowników przyłączy się do charytatywnego biegu. By podkreślić wyjątkowość Finału, Bank Pekao S.A. przekaże też dodatkowe 400 tysięcy złotych na zakup pomp insulinowych i fantomów do nauki pierwszej pomocy.

Jak co roku przygotowana została limitowana edycja karty Pekao WOŚP.

W dzień Finału, 15 stycznia 2017 r., już po raz 19-sty Bank Pekao zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Od rana 2 tysiące Pracowników Banku będzie wspierać kwestujących wolontariuszy w całym kraju, przyjmując, sortując i przeliczając zebrane do puszek pieniądze. Dodatkowo, podobnie jak w ubiegłym roku, Bank wyposaży wolontariuszy w 300 terminali POS, dzięki czemu, Ci, którzy nie będą mieli przy sobie gotówki, będą mogli wesprzeć Orkiestrę, dokonując wpłaty kartą, bądź smartfonem z aplikacją płatności mobilnych.

W finałową niedzielę, reprezentacja Banku – Pracownicy i ich rodziny pobiegną w organizowanym w Warszawie biegu „Policz się z cukrzycą”. Podobnie jak w ubiegłych latach, Bank sfinansuje start 200 biegaczy. Pieniądze uzyskane z pakietów startowych, Fundacja przeznaczy na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz fantomów do nauki pierwszej pomocy.

Tym razem pomp insulinowych i fantomów będzie jeszcze więcej. Z okazji jubileuszowego finału, Bank Pekao postanowił dodatkowo przeznaczyć po 200 tys. złotych – w sumie 400 tys. złotych – na dwie akcje: zakup pomp insulinowych i fantomów do nauki pierwszej pomocy.

Na zakup pomp insulinowych zostaną również przekazane środki pochodzące ze zbiórki przeprowadzonej przez Pracowników Banku. Zbiórka odbywa się w następującej formule: od 19 grudnia 2016 r. do 20 stycznia 2017 r. Pracownicy Banku wpłacają środki na specjalne, dedykowane konto, a następnie uzbierana kwota jest zwiększana w ramach programu „Dary do Pary” prowadzonego przez Fundację UniCredit.

Również od 19 grudnia 2016 r. można zamawiać kartę debetową Pekao WOŚP w nowych orkiestrowych barwach. Projektantem wizerunku karty jest sam Jurek Owsiak. Kartę debetową można zamówić przez stronę internetową lub w oddziałach Banku Pekao.

First Data Polcard zagra z Orkiestrą już po raz 22

W czasie XXV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy First Data Polcard, będzie obsługiwać wpłaty kartami płatniczymi przez telefon i internet. Aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy poprzez wpłatę kartą wystarczy odwiedzić zakładkę Wspieraj – Wpłać kartą: http://www.wosp.org.pl/fundacja/jak-wspierac-wosp/wplac-karta

Pracownicy – wolontariusze First Data będą weryfikować również zgłoszenia najhojniejszych darczyńców, biorących udział w licytacji złotych serduszek lub złotych kart telefonicznych, którzy zaoferowali kwoty powyżej 10 000 zł.

Rok temu, podczas XXIV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ofiarodawcy wpłacili kartą przez telefon ponad 36 tys. zł, a przez internet ponad 470 tys. zł! Były to jak dotąd rekordowe kwoty w historii finałów WOŚP.

Zeszłoroczne telefoniczne wpłaty kartą były ponad 5,5-krotnie wyższe niż przed rokiem, a internetowe – ponad 3,6-krotnie. Łącznie posiadacze kart wpłacili na konto WOŚP ponad 3,7 razy więcej pieniędzy.

Tak prezentowały się wpłaty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za pomocą kart płatniczych w minionych latach.