Właścicielem firmy Smartney jest Oney Bank, spółka specjalizująca się między innymi w kredytach konsumenckich, płatnościach oraz innych rozwiązaniach finansowych i ubezpieczeniowych.

Partnerstwo Smartney i Blue Media

Nowy produkt Smartney jest kierowany do osób, które robią zakupy online. Konsument, w momencie dokonywania płatności może wybrać opcję Pay Smartney, a więc zakupić towar teraz i zapłacić wybraną przez siebie metodą później. Obecnie usługa testowana jest w wybranych sklepach, które mają wdrożone Płatności Online Blue Media.

Formularz wniosku, który należy wypełnić jest prostszy i krótszy niż w przypadku standardowego wniosku pożyczkowego. Smartney weryfikuje osoby starające się o płatności odroczone z wykorzystaniem usługi AIS od Blue Media. Wystarczy więc, że klient zaloguje się do swojej bankowości elektronicznej w trakcie procesu zakupowego, a decyzja o pożyczce i przelew środków odbędzie się w pełni automatycznie.

W krótkim czasie środki za zamówione towary trafiają na konto sklepu i towar jest wysyłany do klienta. Jeśli kupujący w ciągu 30 dni dokona pełnej spłaty kwoty, za którą dokonał zakupu, nie poniesie żadnych kosztów pożyczki. Po tym terminie może dokonywać płatności w ratach, których wysokość znana jest już w momencie wybrania usługi Pay Smartney.

Rynek odroczonych płatności w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszej zakładce BNPL (Buy Now, Pay Later), w której znajdziecie informacje o takich dostawcach jak Twisto, PayPo, czy Klarna.