To kolejny duży klient Google Cloud. Wcześniej firma z Mountain View nawiązała współpracę z takimi graczami jak Deloitte Polska, czy Operator Chmury Krajowej. Chmura Google udostępniła także systemy IBM.

Sabre migruje infrastrukturę IT do usług Google Cloud

W ramach współpracy Google i Sabre skupią się na trzech głównych obszarach działań. Pierwszym z nich będzie poprawa technologicznych możliwości Sabre poprzez migrację infrastruktury IT do bezpiecznych usług Google Cloud o wysokiej dostępności.

Ponadto narzędzia analityczne Google Cloud pozwolą na udoskonalenie obecnych i przyszłych produktów Sabre, dostarczając niezbędnych danych do poprawy efektywności operacyjnej i optymalizacji opcji dla podróżnych. Obie firmy będą wykorzystywać także swoje zasoby i potencjał, aby rozwijać i wdrażać rozwiązania korzystne dla wszystkich podmiotów w branży – czytamy w komunikacie.

– Z optymizmem spoglądamy na nadchodzącą współpracą z Sabre, ponieważ połączy ona mocne strony obu firm i przyspieszy pracę nad innowacjami dla branży turystycznej. Wierzymy, że nasze partnerstwo zapewni podróżnym bardziej spersonalizowane doświadczenia, oszczędzi ich czas, zwiększy komfort i ostatecznie podniesie standardy w branży – przyznał prezes Google Cloud, Thomas Kurian.

Sabre Corporation to jedna z wiodących firm technologicznych dla branży turystycznej. W Krakowie od 2000 roku działa globalne centrum rozwoju, Sabre Polska, zatrudniające około 1540 osób. Polscy programiści odpowiadają za kluczowe projekty dla całej firmy, w tym za wytwarzanie produktów dla branży biur podróży oraz rozwiązania wspierające funkcjonalność linii lotniczych.