Pierwsze informacje o współpracy BGŻ BNP Paribas i Autenti pojawiły się już w styczniu bieżącego roku. Warto przypomnieć, że Autenti jeszcze jako startup w 2016 roku zwyciężyło pierwszą polską edycję BNP Paribas International Hackathon, proponując oprogramowanie usprawniające zawieranie umów bankowych poprzez zastosowanie podpisu elektronicznego.

Elektroniczny podpis Autenti w BGŻ BNP Paribas. Weź pożyczkę bez wizyty w oddziale

Współpraca Autenti i BGŻ BNP Paribas umożliwi klientom wzięcie kredytu na odległość, bez konieczności wizyty w oddziale. Ma to się przyczynić to sporych oszczędności także po stronie banku, który tym samym wdraża politykę paperless. Autenti upraszcza i skraca do niezbędnego minimum proces podpisywania dokumentów (minuty, najdalej godziny do zamknięcia transakcji zamiast dni) oraz obniża koszty związane z ich przygotowaniem i przesyłaniem tradycyjnymi metodami – pocztą lub kurierem (gwarantowane oszczędności przekraczają 50%). Poprzez ograniczenie zużycia papieru w działalności biznesowej jest również rozwiązaniem proekologicznym.

Platforma Autenti gwarantuje swoim klientom pełną obsługę w zakresie procesu e-transakcji. Począwszy od nadania dokumentu, przez e-identyfikację, e-doręczenie, podpis elektroniczny skutkujący certyfikatem, aż po wygenerowanie linków prowadzących do płatności. Niewątpliwym atutem jest fakt, że Autenti ewidencjonuje łańcuch zdarzeń pomiędzy stronami  zawierającymi umowę, a dowody umieszcza na trwałym nośniku. Na życzenie, integruje również podpis weryfikowany kwalifikowanym certyfikatem.

Kolejny duży partner Autenti. Wcześniej fintech podpisał umowę z Siemens Finance

BGŻ BNP Paribas to kolejny duży partner, z którym firma nawiązała współpracę. W listopadzie zeszłego roku Autenti połączyło siły z Simens Finance, udostępniając swój elektroniczny podpis na platformie leasingowej SimplyLease. Natomiast w zeszłym tygodniu niemiecki gigant rozpoczął testy kolejnej usługi z wykorzystaniem rozwiązania Autenti – chodzi o leasingową pożyczkę online. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Przy okazji wspomnianego tekstu o współpracy Autenti i Siemensa podawaliśmy wyniki finansowe spółki. W 2017 roku przychody Autenti wyniosły trochę ponad 55 tysięcy złotych, a strata netto osiągnęła poziom 1,6 mln złotych. Dla porównaniu w roku 2016 przychody netto były na poziomie niespełna 446 tysięcy złotych, a strata netto wyniosła lekko ponad 244 tysiące złotych.

Wtedy Tomasz Plata, CMO Autenti, tłumaczył nam, że spadek przychodów i zwiększenie strat było spowodowane nowym portfolio inwestycyjnym spółki. Firma skupiła się na rozwijaniu nowych produktów, głównie we współpracy z największymi graczami na rynku. Wysokość straty w 2017 roku miała odzwierciedlać skalę inwestycji, z których Autenti zamierza czerpać przychody. Tomasz Plata zdradził również, że pierwsze wdrożenia Autenti i dużych spółek mają zostać ogłoszone jeszcze we wrześniu, a pierwszym z nich okazała się właśnie współpraca z BGŻ BNP Paribas. Jeszcze w styczniu Autenti podawało, że ich celem do 2025 roku jest obsługa 100 mln dokumentów miesięcznie.