Wśród inwestorów Zilch znajdują się między innymi Goldman Sachs oraz fundusz VC należący do Daily Mail. W kwietniu bieżącego roku fintech otrzymał 80 mln GBP (110 mln USD), a teraz powiększył tą kwotę o kolejne 110 mln dolarów. W sumie spółka pozyskała od inwestorów ponad 200 mln USD.

Fintech Zilch pozyskał 110 mln USD

Zilch wystartował w 2019 roku, starając przebić się na zatłoczonym rynku odroczonych płatności w Wielkiej Brytanii. Obecnie fintech posiada 15o pracowników, a miesięcznie ma pozyskiwać nawet 150 tys. nowych użytkowników. Oferta Zilch ma wyróżniać się prostą integracją i sprawną weryfikacją kredytową. Przy scoringu fintech wykorzystuje otwartą bankowość.

W związku z coraz większą konkurencją na brytyjskim rynku BNPL Zilch przymierza się do ekspansji zagranicznej – chodzi przede wszystkim o rynek USA. W tym celu fintech ma zatrudnić 100 nowych pracowników.

Największym dostawcą odroczonych płatności w Wielkiej Brytanii jest Klarna, która ostatnio pozyskała 639 mln USD. W sumie fintech założony przez Sebastiana Siemiątkowskiego jest już warty 46 mld dolarów. Obecnie Klarna przymierza się między innymi do uruchomienia usług BNPL w Polsce.