Partner serwisu Visa dla biznesu

Konferencja Wolves Summit: wokół innowacji i technologii

Fintek
Fintek
#Start up
Opublikowano: 30 października 2019, 12:52 Aktualizacja: 30 października 2019, 12:52

Za nami dziesiąta edycja Wolves Summit. Niemal 400 startupów i scaleupów, 200 inwestorów, w sumie niemal 1500 uczestników spotkało się po raz kolejny w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Dziesiąta edycja konferencji poświęcona była tematom cyfrowej gospodarki, rozwoju technologii AI, rynku innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej oraz dostępności branży technologicznej dla wszystkich.

Wolves Summit2

Niemal 400 startupów i scaleupów, 200 inwestorów, 2800 spotkań jeden na jeden, łącznie niemal 1500 uczestników spotkało się po raz kolejny w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na Wolves Summit, międzynarodowej konferencji technologiczno-biznesowej. Podczas dziesiątej edycja konferencji poruszone zostały tematy między innymi przyszłości medycyny, wykorzystania sztucznej inteligencji w tworzeniu biznesu oraz o scenie startupowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas konferencji odbywa się również konkurs dla startupów The Great Pitch, który w tym roku wygrał startup Pynk.

Inwestorzy na wyciągnięcie ręki

Przez dwa dni trwania Wolves Summit uczestnicy konferencji odbyli ponad 2800 spotkań jeden do jednego. Dzięki tym spotkaniom startupy, przedsiębiorcy i inwestorzy mogą skutecznie i szybko nawiązywać wartościowe relacje biznesowe.

– Spoglądając na to z punktu widzenia pozyskującego fundusze startupu, Wolves Summit to idealne miejsce. Czas jest niezwykle cennym zasobem, a prezentowanie swojego pomysłu podczas takich spotkań 1:1 jest najbardziej efektywną metodą zdobycia funduszy – mówi Seth Ward, CEO Pynk, firmy, która jest przykładem success story konferencji.

Pynk uczestniczył w dziewiątej edycji konferencji w marcu 2019, podczas której zdobył dofinansowanie od jednego z partnerów Wolves Summit, 360Lab.

Technologia, równość, innowacja

Wolves Summit to nie tylko efektywny networking. Podczas konferencji odbywa się szereg paneli dyskusyjnych oraz warsztatów. Eksperci mówili o trendach technologicznych i biznesowych, jak i prognozach dotyczących innowacji na najbliższe lata. Nie zabrakło również tematów dotyczących rozwoju gospodarki cyfrowej, różnorodności i dostępności branży technologicznej oraz rozwoju innowacji w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Na scenie Wolves Summit wystąpili między innymi Ruthy Kaidar z Microsoft, Floyd Woodrow, przewodniczący Quantum Financial Holdings oraz Ludwik Sobolewski, prezes Emerging Europe Marketplace.

Organizatorzy konferencji od tego roku współpracują z organizacjami wspierającymi inicjatywy równościowe w branży technologicznej, między innymi z BalansPL oraz Perspektywy Women in Tech Summit. Dziesiątą edycję Wolves Summit współorganizowało Miasto Stołeczne Warszawa, partnerem strategicznym konferencji jest Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii w Warszawie. Fintek.pl był partnerem medialnym wydarzenia.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

konferencja-wolves-summit-wokol-innowacji-i-technologii