Impact’18 to jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczących przyszłości cyfrowej gospodarki dla biznesu, startupów i administracji. Fintek.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Impact’18 – co czeka na uczestników?

Wśród prelegentów między innymi premier Mateusz Morawiecki, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, minister finansów Teresa Czerwińska, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister zdrowia Łukasz Szumowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski i Prezes Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Paweł Surówka.

Na kongresie pojawią się też przedstawiciele takich firm jak:

  • Ripple – która coraz częściej współpracuje z bankami, między innymi z polskim BZ WBK, z którym wdrożyła aplikacje FX One Pay.
  • Tink – startupu tworzącego platformę API, która umożliwia dostęp do danych klientów w bankach. Tink pełni rolę huba pomiędzy bankami a fintechowymi startupami.
  • TransferWise – fintechu, który niedawno jako pierwsza firma pozabankowa został dopuszczony do platformy RTGS Bank of England,
  • myTaxi – korporacji taxi, która kilka miesięcy temu wdrożyła w Warszawie usługę myTaxi match, która pozwala na współdzielenie przejazdów taksówką,
  • Straal – firmy zajmującej się przetwarzaniem płatności, która na polskim rynku zadebiutowała w październiku zeszłego roku,
  • Airbnb – globalnego serwisu, który pozwala prywatnym osobom na odpłatne udostępnianie swojego mieszkania lub pokoju,
  • Billon – polsko-brytyjskiej firmy, która zajmuje się technologią blockchain. Kilka dni temu wspólnie z Biurem Informacji Kredytowej Billon wdrożył swoje rozwiązanie oparte na rozproszonych rejestrach – na start klienci banków otrzymają gwarancję niezmienności dotyczących ich dokumentów oraz dostęp do nich nawet po ustaniu relacji z bankiem. Chodzi o trwały nośnik,
  • Program e-Residency, Estonia – jest to rządowy projekt Estonii, który umożliwia zdobycie statusu rezydenta w kraju ze stolicą w Tallinie przez Internet. Dzięki temu w bardzo prosty sposób można rozpocząć tam działalność gospodarczą. W lipcu zeszłego roku miesięczny przyrost e-rezydentów dogonił miesięczny przyrost urodzin.

Ciekawym gościem będzie też robot Sophia, stworzony przez Hanson Robotics. W październiku zeszłego roku Sophia wystąpiła na konferencji Future Investment Initiative w Arabii Saudyjskiej – zrobiła tak duże wrażenie na monarchach z dynastii Saudów, że postanowili przyznać jej obywatelstwo. Powyżej filmik prezentujący występ Sophii na wspomnianej konferencji w Rijadzie. Więcej na temat robota można przeczytać tutaj – W Arabii Saudyjskiej kobieta-robot otrzymała obywatelstwo.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Krakowa na kongres Impact’18! Zachęcamy też do zapoznania się z dwuczęściową relacją z ubiegłorocznego Impactu – część pierwsza i część druga.