Pod koniec listopada ubiegłego roku Revolut udostępnił w Polsce konta oszczędnościowe w EUR. Początkowo oferta była dostępna tylko dla osób korzystających z planu Metal. Od połowy grudnia mogą z niej korzystać także użytkownicy pakietów Premium, Plus i darmowego Standard. Teraz wszyscy klienci nad Wisłą zyskali możliwość oszczędzania również na kontach oszczędnościowych w PLN.

Revolut udostępnił konta oszczędnościowe w PLN

Od dziś ponad milion klientów w Polsce ma dostęp do oprocentowanych do 1,4% w skali roku kont oszczędnościowych w PLN z codzienną wypłatą odsetek i ochroną belgijskiego funduszu gwarancyjnego do kwoty 100.000 EUR, można je założyć kilkoma kliknięciami w aplikacji, bez minimalnego depozytu – informuje Revolut w komunikacie.

Polscy klienci Revolut ok. 40% środków w aplikacji przechowują w złotych. Teraz, po ich wpłaceniu do Saving Vaults, oszczędności te będą oprocentowane. Wpłaty do sejfów Vault mogą być realizowane w sposób automatyczny, na przykład w formie zaokrąglonych do najbliższej kwoty całkowitej końcówek z codziennych płatności. Klienci mogą też ustawić cykliczne doładowanie sejfów lub wpłacić środki jednorazowo.

– Lata historycznie niskich stóp procentowych znacznie ograniczyły wybór klientów, którzy pragną chronić i pomnażać swoje oszczędności. Savings Vaults pozwalają nam zaoferować ponad milionowi klientów w Polsce konkurencyjne oprocentowanie w połączeniu z elastycznością i ochroną – powiedział Joe Heneghan (na zdjęciu), prezes Revolut Bank.

Saving Vaults w walutach PLN i EUR są już dostępne w Polsce dla klientów wszystkich planów. Usługa zadebiutowała na polskim rynku, gdzie brytyjski fintech oferuje ją we współpracy z Aion Bankiem. Revolut planuje wdrożyć Saving Vaults także w innych europejskich krajach w ciągu najbliższych miesięcy.