– Kontomatik znajduje się w bardzo dobrym momencie, jeśli chodzi o możliwości rozwoju. Aktualnie kluczowym elementem dla spółki jest rozwijanie zarówno nowych segmentów rynku, jak i tych, na których jesteśmy już obecni. Obok fintechów i banków istotne dla nas będą nowe podmioty mi.in. firmy księgowe czy telekomy. Mocno stawiamy też na rozwój obszaru związanego z analizą danych. Plany te obejmują zarówno rynki europejskie jak i dalszą ekspansję w Azji – komentuje Michał Łukasik, CEO Kontomatik.

Michał Łukasik ma bogate międzynarodowe doświadczenie w obszarze finansów, strategii rozwoju produktów i zarządzania. Ostatnio związany z branżą pożyczkową – jako CEO Grupy Alfa Finance zajmował się budowaniem i rozwojem spółki w krajach bałtyckich, Polsce i Azji. Wcześniej pracował m.in. dla PwC, Hilti Sp. z o.o. gdzie odpowiadał za obszary finansowe. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Ekonomicznym, posiada również dyplom Executive MBA Politechniki Warszawskiej.

Fintech z polskim rodowodem

Kontomatik to fintech z polskim rodowodem działający świadczący usługi dla instytucji finansowych. Rozwiązania Kontomatik umożliwiają instytucjom finansowym dostęp do danych bankowych klientów. Dane uzyskane dzięki API Kontomatik mogą zostać wykorzystane do identyfikacji klienta (Know Your Customer – KYC), szczegółowej oceny zdolności kredytowej i precyzyjnej segmentacji klientów. Firma jako pierwsza uzyskała wpis do rejestru AISP prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Taką samą licencję spółka uzyskała w grudniu 2018 r. na Litwie.

– To był dla nas bardzo intensywny rok. Wejście w życie dyrektywy PSD2 wiązało się z dużą ilością pracy pod kątem spełnienia wymagań regulacyjnych i technologicznych, ale otworzyło nam to wiele możliwości rozwoju. Dołączenie do naszego zespołu Michała z jego doświadczeniem będzie wsparciem, które pomoże nam ten potencjał w pełni wykorzystać – Patryk Pietrzak, Członek Zarządu Kontomatik.