Kontomatik jest częścią grupy Kreditech, która działa w obszarze digital lendingu. Temat sprzedaży Kontomatika – przypomnijmy podmiotu, który jako pierwszy w Polsce uzyskał licencję AIS, jest bez wątpienia wydarzeniem na polskim rynku fintech. Firma ma ponad 100 klientów, działa na 13 rynkach i planuje ekspansję do ok. 3 krajów rocznie.

– Aktualnie jesteśmy w miejscu unikalnym jeśli chodzi o możliwości rozwoju. Mamy sprawdzoną technologię, uzyskaliśmy jako pierwszy podmiot licencję AIS zarówno od Banku Litwy jak i polskiego KNF – wszystko to sprawia, że zarówno rynek polski i międzynarodowy stoi dla nas otworem i chcemy ten moment maksymalnie wykorzystać. To inwestycje w rozwój są dla nas teraz priorytetem, dlatego razem z naszym Partnerem Kreditech, wspólnie szukając najlepszej drogi do dalszego rozwoju rozważamy różne opcje – powiedział nam Patryk Pietrzak z Kontomatika.

Kontomatik wielokrotnie gościł na łamach Fintek.pl. W czwartek 7 listopada przedstawiciele tego fintechu mieli okazję wystąpić podczas Fintech Brunch #3 z prezentacją ukazującą open banking od kulis (nie wiele brakowało, a byłyby owacje na stojąco). Tysiące godzin pracy, dziesiątki barier (w tym językowych) oraz wyzwania prawne i technologiczne – trudno jest przecierać szlaki, ale pionierzy zyskują premię za sukces.