Partner serwisu Visa dla biznesu

Krucjata prezesa GoWork.pl przeciwko mobbingującym szefom

Piotr Koperski
Piotr Koperski
#ING Bank Śląski
Opublikowano: 31 października 2018, 12:07 Aktualizacja: 18 lutego 2019, 14:01

Akcja prezesa portalu GoWork Adama Kosieradzkiego ma piętnować negatywne praktyki stosowane w polskich firmach. Pomysł narodził się po publikacji Onetu w sprawie nagannych zachowań, których miał się dopuszczać ks. Jacek Stryczek.

mobbing

Opublikowany 20 września br. artykuł Janusza Schwertnera, dziennikarza Onetu, na temat prezesa Stowarzyszenia Wiosna, wywołał temat mobbingu. Szkoda tylko, że o stosowanie  negatywnych praktyk musiał zostać oskarżony ktoś znany, aby poruszono ten bardzo poważny społeczny problem zarówno w Polsce jak i na świecie.

Mobbing wychodzi na światło dzienne

Felieton „Tutaj nie jestem księdzem. Jak się pracuje w Szlachetnej Paczce”, opowiadający o kulisach pracy pod kierownictwem ks. Stryczka, spowodował lawinę pozytywnych oraz negatywnych komentarzy i działań. Jedną z takich pozytywnych reakcji jest inicjatywa Adama Kosieradzkiego, szefa portalu GoWork.pl, który po przeczytaniu publikacji uruchomił na swoim portalu akcję pt. „Zero tolerancji dla płaczu, krzyku, mobbingu w firmie”, która ma pomóc osobom poszkodowanym walczyć o swoje prawa i zmierzyć się ze swoją traumą.

Co ważne, głos drugiej strony też zostanie wysłuchany, a cała sprawa będzie wyjaśniana, aby nie doszło do linczu. Jak wiemy łatwo jest kogoś oczernić, a na odzyskanie dobrego imienia pracuje się latami.

Druga strona medalu

Z jednej strony artykuł pokazał skalę zjawiska w Polsce, gdzie codziennie tysiące osób przechodzą gehennę w swoim miejscu pracy, doznając upokarzających zachowań zarówno ze strony kierownictwa, jak i współpracowników. Niestety jest i druga strona medalu: rykoszetem dostało się świetnej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”, dzięki której wiele biednych rodzin w Polsce mogło przeżywać wspaniałe święta.

Mamy nadzieję, że wolontariusze i ludzie dobrej woli sprawią, że inicjatywa przetrwa ten czas próby i dalej będzie pomagać osobom samotnym i rodzinom w potrzebie. W końcu święta to czas życzliwości i serdeczności wobec drugiego człowieka.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

krucjata-prezesa-gowork-pl-przeciwko-mobbingujacym-szefom