W ciągu 5 lat Twisto chce zdobyć pozycję wiodącej aplikacji do codziennych płatności w Europie Środkowej i Wschodniej. Na razie fintech działa w Czechach oraz w Polsce, a jego rynkiem docelowym pozostaje nasza część Starego Kontynentu. Krzysztof Blinowski zdradza jednak, że firma analizuje także kilka rynków spoza CEE.

Krzysztof Blinowski będzie odpowiadał za ekspansję zagraniczną Twisto

Fintech zadebiutował w Polsce oferując odroczone płatności w formule „kup teraz, zapłać później” z ING Bankiem Śląskim. Obecnie usługa jest dostępna w prawie 200 sklepach internetowych, między innymi w sieci Diverse.

Oferta Twisto w Czechach jest znacznie bogatsza. Fintech udostępnia klientom mobilną aplikację płatniczą z odnawialną linią kredytową, wielowalutową kartę płatniczą z atrakcyjnym kursem wymiany walut oraz płatności Apple Pay i Google Pay. Z usług Twisto korzysta już ponad 600 tys. Czechów.

Na polskim rynku pełna usługa Twisto ma zostać wdrożona jeszcze w tym roku. Fintech zakłada, że w ciągu 5 lat pozyska w Polsce 500 tys. klientów. Partnerem strategicznym Twisto w Polsce jest ING Bank Śląski. Firma powstała w Czechach. Wśród udziałowców są grupa ING oraz towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa, fundusz ENERN, a od maja 2019 r. także fundusze Finch Capital i Velocity Capital.