SoftPOS to rozwiązanie, które umożliwia kurierom przyjmowanie płatności zbliżeniowych na każdym urządzeniu z systemem Android (telefon, tablet, urządzenie kurierskie – Zebra) wyposażonym w moduł NFC i mającym dostęp do Internetu. Obsługa transakcji zbliżeniowych jest możliwa dzięki integracji aplikacji kurierskiej MobiCourier od OpenNet.pl z aplikacją SoftPOS od PayTel.

PayTel udostępnia softposa kurierom Allegro

Do realizacji transakcji nie jest wymagane dodatkowe urządzenie w postaci terminala płatniczego. Po zainstalowaniu obu aplikacji na urządzeniu kurierskim, urządzenie to automatycznie zmieni się w terminal płatniczy, na którym można wykonać transakcje zbliżeniowe kartą, smartfonem, smartwatchem czy smartbandem.

– Aplikacja znajdzie swoich zwolenników zarówno w dużych korporacjach, jak Allegro, ale i także u drobnych freelancerów, w szczególności prowadzących biznes mobilny. Udogodnieniem jest możliwość integracji SoftPOS z innymi aplikacjami, dzięki czemu można uniknąć konieczności ponawiania operacji w innym programie, co usprawnia obsługę klientów i minimalizuje ryzyko błędu – mówi Bartosz Berestecki, Prezes Zarządu PayTel S.A.

Terminale w smartfonie to coraz popularniejsze rozwiązanie na polskim rynku – swój własny SoftPOS rozwija na przykład ING Bank Śląski. ING nie jest jedynym bankiem pracującym nad SoftPosem – takie rozwiązanie przygotował też Credit Agricole.