W komunikacie czytamy, że obecnie LeaseLink oferuje takie usługi dla biznesu, jak leasing, raty oraz BNPL. Oferta odroczonej płatności LeaseLink pozwala na przesunięcie zapłaty za zakupy firmowe o 30 dni.

Odroczone płatności dla firm od LeaseLinka

Przedsiębiorca, który nie zdecyduje się na spłatę zobowiązania w wyznaczonym terminie, będzie miał możliwość rozłożenia go na raty. Ścieżka zakupu jest identyczna jak przy pozostałych produktach LeaseLink, z których łącznie do dziś miało skorzystać już ponad 100 tys. firm.

Ofertę w najbliższym czasie uzupełnią produkty najmu sprzętu firmowego oraz merchant finance, czyli dedykowane rozwiązanie skierowane do kontrahentów z dużą bazą własnych klientów B2B. Merchant finance pozwoli oferować limity kredytowe w infrastrukturze IT partnerów LeaseLink (embedded finance). Rozwiązanie będzie udostępnione w ostatnim kwartale 2024.

W połowie zeszłego roku LeaseLink uruchomił raty dla biznesu wspólnie z Allegro. ferta finansowania leasingiem dostępna jest dla wszystkich klientów biznesowych Allegro, sam proces zaczyna się z poziomu oferty w serwisie Allegro i kończy przyznaniem finansowania na stronie LeaseLink. W kilka minut po wysłaniu wniosku klient otrzymuje decyzje, a towar może trafić do niego już następnego dnia.

Z kolei w październiku zeszłego roku LeaseLink i Paynow, dwa fintechy z portfolio mBanku, rozpoczęły współpracę w zakresie finansowania dla klientów firmowych. Dzięki integracji z bramką płatności Paynow, obok wyboru banku, BLIKA, karty czy e-portfela – jak przy płatnościach konsumenckich – mali i średni przedsiębiorcy będą mogli bezpośrednio skorzystać z LeaseLinka i bezgotówkowo sfinansować zakupy na firmę.

W 2019 roku LeaseLink został kupiony przez mBank za kwotę w granicach 100 mln PLN. Więcej o transakcji, rozwoju firmy i branży leasingowej można przeczytać w wywiadzie z Wojciechem Kazimierskim, założycielem LeaseLinka.