Wszystkie pojazdy będą regularnie dezynfekowane, a użytkownicy zachęcani do używania rękawiczek podczas jazdy. Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi odbywać się będzie bezdotykowo, przy użyciu aplikacji na telefonie. Dla personelu medycznego przejazdy będą bezpłatne – czytamy w komunikacie.

Szpitale, laboratoria i inne placówki medyczne w Warszawie i Krakowie zainteresowane bezpłatnymi przejazdami dla swoich pracowników, proszone są o kontakt: bohaterowie@bolt.eu. To kolejne udogodnienie dla personelu medycznego. Już wcześniej darmowe przejazdy lekarzom i pracownikom laboratoriów zaoferowały platformy Free NowUber.

To ciekawy moment na rynkowy debiut nowej usługi Bolta, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że większość dostawców hulajnóg elektrycznych na minuty zawiesiła swoją działalność do odwołania.

Elektryczne hulajnogi Bolt w Warszawie i Krakowie

Osoby, które są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do interfejsu wypożyczalni elektrycznych hulajnóg. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji, mogą pobrać ją z Google Play lub Apple Store. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR na skuterze. Przy pierwszym użyciu aplikacja wyświetli się instrukcja dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu.

Odblokowanie elektrycznej hulajnogi będzie kosztowało 1 zł, a każda minuta jazdy 60 groszy. Po zakończonym przejeździe, jednoślad można zaparkować w bezpiecznym miejscu na ulicy, najlepiej w pobliżu stojaka na rowery, a także w centrum miasta w obszarze zaznaczonym na mapie w aplikacji.

Wszystkie elektryczne hulajnogi wyposażone są we wbudowane urządzenia śledzące GPS, które dostarczają danych o miejscach odbioru i parkowania. Pojazd może się poruszać z maksymalną prędkością 25 km/h i może przejechać nawet do 40 km przy jednym cyklu ładowania Każdego dnia rano Bolt będzie redystrybuować elektryczne hulajnogi do wyznaczonych miejsc.

Możliwość wypożyczenia hulajnogi elektrycznej w swojej aplikacji udostępnia między innymi Uber (współpracując z Lime). Podobne rozwiązanie jest także dostępne w apce Free Now, gdzie można wypożyczyć hulajnogę hive.