Usługa click&collect wystartowała w maju zeszłego roku w Poznaniu. Dzięki niej klienci Lidla mogli zamawiać zakupy za pośrednictwem sklepu internetowego i odbierać je w wybranej placówce. Teraz sieć kończy testy tego rozwiązania – pisze serwis wiadomoscihandlowe.pl. Pojawi się natomiast możliwość odbioru zakupów w paczkomatach InPost.

Zakupy z Lidla dostarczone do paczkomatów

Dlaczego Lidl rezygnuje z usługi click&collect? Rozwiązanie działało na zasadzie pilotażu i miało na celu przetestowanie możliwości rezerwacji produktów online i odebrania w fizycznym sklepie. Usługa była testowana w Poznaniu, a zebrane doświadczenia mają się przydać Lidlowi w rozwijaniu następnych projektów – informuje serwis wiadomościhandlowe.pl.

Teraz Lidl udostępni dostawy do paczkomatów – do tej pory dostawa była możliwa tylko za pośrednictwem kuriera InPost. Klienci będą mogli zamawiać do paczkomatów produkty odzieżowe, obuwie, akcesoria do kuchni lub ogrodu, czy meble. Nie będzie niestety możliwości zamawiania produktów spożywczych.

Lidl nawiązał współpracę z InPostem w 2019 roku, ale początkowo obejmowała ona tylko dostawy realizowane za pomocą kurierów. Teraz osoby kupujące w sklepie internetowym Lidla będą mogli skorzystać także z dostawy do paczkomatów.

W 2020 roku Lidl udostępnił płatności mobilne Lidl Pay, które pozwalają na opłacanie zakupów poprzez skanowanie kodu QR w aplikacji Lidl Plus. Aby zacząć korzystać z tego rozwiązania należy dodać kartę płatniczą do aplikacji i autoryzować tą operację kodem otrzymanym za pośrednictwem SMS-a. Główną zaletą Lidl Pay mają być rabaty i zniżki dla użytkowników.