Aż 16% użytkowników to osoby odwiedzające polskie miasta, w których działa Lime. Świadczy o tym także fakt, że hulajnogi najczęściej są wypożyczane w soboty i służą przede wszystkim do dotarcia do centrum miasta, jego zabytkowych części, a także do centrów handlowych. Nie bez znaczenia jest też fakt, że hulajnogi są dostępne praktycznie dla każdego, bez względu na jego wiek czy kondycję. Przykładowo średni wiek użytkownika w Polsce wynosi 31 lat, natomiast najstarszy reprezentant tej grupy ma 78 lat. Popularność hulajnóg Lime w Polsce jest zbliżona wśród kobiet i mężczyzn – jak wskazują statystyki firmy pierwsza grupa stanowi 46,5% użytkowników, a druga 53,5%.

Kilka tygodni temu Lime wprowadziło kary za pozostawienie hulajnogi w złym miejscu. Jeśli zostawimy pojazd w nieodpowiedniej lokalizacji, będziemy musieli zapłacić 10 złotych grzywny. Zgodnie z nowym regulaminem Lime jednośladów nie można zostawiać poza wyznaczoną strefą – dotyczy to Warszawy, Wrocławia i Poznania.

Hulajnogi Lime na polskich ulicach

– Ostatni rok był dla nas niezwykle intensywny, ale również bardzo udany. Postawiliśmy przed sobą ambitny cel wprowadzenia naszych usług w trzech miastach w Polsce, co zostało zrealizowane z sukcesem. Od tego czasu hulajnogi Lime na stałe wpisały się w krajobraz polskich miast i zyskały dużą popularność wśród użytkowników. Dane wskazują, że najbardziej aktywny z nich skorzystał z naszych hulajnóg aż 734 razy. Z ciekawością przyglądamy się dalszemu rozwojowi sektora mikromobilności i cieszymy się, że jesteśmy jego częścią – podsumowuje Paulina Mróz, Dyrektor Lime w Polsce, Czechach i na Węgrzech.

W wielu przypadkach hulajnoga służy do pokonania „ostatniego kilometra” w podróży przez miasto lub do szybkiego przemieszczenia się na niewielką odległość z ominięciem korków, na przykład z przystanku tramwajowego do domu. Ma to odzwierciedlenie również w danych firmy, wskazujący, że przeciętny czas wypożyczenia hulajnóg w Polsce to 7 minut. Jednak i tu zdarzają się wyjątki, o czym świadczy najdłuższy przejazd wykonany przez użytkownika w Polsce, który miał długość aż 25 km.

Hulajnogi elektryczne Lime stanowią ekologiczny i przyjazny sposób na poruszanie się po mieście, który wpływa na ograniczenie liczby aut na ulicach. Firma przebadała kwestię ograniczenia emisji dwutlenku węgla pochodzącego z transportu w polskich miastach, z których wynika, że użytkownicy Lime w Polsce zapobiegli emisji blisko 76 ton dwutlenku węgla. Przejazdy przy wykorzystaniu aplikacji Lime pozwoliły w tym okresie na zaoszczędzenie około 438 tys. litrów paliwa – czytamy w komunikacie.