Lodówkomaty InPost działają także przy sklepach Auchan w Piasecznie, Łomiankach i Auchan Jubilerska w Warszawie. Maszyny mają trzy strefy temperatury – stałą +16°C, chłodzenie +4°C i mrożenie -18°C. Otwory na ściankach skrytki zapewniają przepływ powietrza.

InPost udostępni lodówkomaty we Wrocławiu

– Jesteśmy już po testach lodówkomatów w Warszawie i Krakowie. Oznacza to, że jesteśmy w pełni gotowi na rozwijanie sieci takich maszyn w Polsce. W tym roku jednak skupimy się na skokowym wzroście liczby paczkomatów w Polsce i Europie – dlatego następne lodówkomaty będą instalowane w przyszłym roku – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

– Pandemia potwierdziła, że zakupy spożywcze online – zwłaszcza w dużych miastach – są coraz bardziej pożądane przez konsumentów. Wygodny sposób odbioru i dostaw w naszych maszynach będzie dodatkowym atutem dla sieci handlowych oraz e-sprzedawców. estem przekonany, że segment e-grocery będzie się rozwijał dynamicznie – niezależnie od pandemii, która uwolniła takie mechanizmy i wzmocniła dotychczasowe trendy – dodaje.

Kilka dni temu InPost przedstawił wyniki za I kwartał 2021 roku. Spółka zanotowała przychody w wysokości 793 mln zł, co oznacza wzrost o 93% rok do roku. Obecnie firma obsługuje ponad 11,7 tys. paczkomatów w Polsce, a do końca roku ich liczba ma wzrosnąć do poziomu 15,5-16 tys.