W skład reprezentacji wejdą łódzkie spółki technologiczne – będzie to duża grupa ok. 50 firm, a łączna delegacja z Łodzi to ok. 150 osób. Ponadto w ramach akceleratora startupowego, z konkursu dołączy do delegacji 10 łódzkich młodych firm.

Łódź w Web Summit dostrzega szansę na ukazanie potencjału miasta jako doskonałego miejsca do rozwijania swojego biznesu. Wystawienie stoiska na lizbońskiej konferencji pozwoli dotrzeć do inwestorów, którzy dotąd być może nie słyszeli wiele o Łodzi. Samo miasto przeszło w ostatnich latach sporą metamorfozę. Jego industrialna przeszłość splata się z przyszłością pod znakiem nowych technologii. Łódź to dom wielu innowacyjnych firm i startupów, szczególnie z sektora IT.

Stoisko Łodzi na Web Summit w Lizbonie będzie można znaleźć pod numerem 0604-03 w pawilonie 3. Ma to być przestrzeń dla zagranicznych gości do bliższego poznania Łodzi od strony otwartości na sektor IT, startupy, a przede wszystkim na nowe współprace. Mottem przewodnim przyświecającym całemu wyjazdowi Łodzi do Lizbony jest „Lodz feels IT”. Fintek.pl objął to przedsięwzięcie swoim patronatem.

Miejsce globalnej wymiany doświadczeń i networkingu

Czym właściwie jest Web Summit w Lizbonie? New York Times nadał tej konferencji miano „wielkiego konklawe arcykapłanów branży technologicznej”. I nie ma w tym ani krzty przesady, co roku wydarzenie przyciąga największe nazwiska świata nowoczesnych technologii. Wśród dotychczasowych prelegentów znalazł się między innymi prezes Microsoftu Brad Smith, CTO Amazon Werner Vogels, współzałożyciel Twittera Evan Williams, prezes Samsung Electronic Young Sohn, czy były CTO Meta Mike Schroepfer. W tym roku na trwającej od 1 do 4 listopada konferencji ma pojawić się chociażby CEO Revolut Nik Storoński oraz założyciel Binance Changpeng Zhao.

Głos w trakcie Web Summit obok przedstawicieli technologicznych gigantów zabierają także eksperci, dziennikarze, politycy, influencerzy i reprezentanci organizacji non-profit. Każdego roku lizbońska konferencja gromadzi około 60 tysięcy uczestników z całego świata. Udział w niej to szczególna okazja dla startupów i młodych firm – ze stolicy Portugalii mogą wrócić z bagażem nowych kontaktów biznesowych.

Łódzki akcent na tegorocznym Web Summit w Lizbonie

Władze Łodzi zabiegając o inwestorów celują szczególnie w branże związane z nowymi technologiami. Stąd też pomysł pojawienia się na Web Summit w Lizbonie z własnym stoiskiem. Miasto chce pomóc inwestorom odkryć potencjał tkwiący w łódzkiej społeczności tworzonej przez biznes, naukę, wykwalifikowanych specjalistów i lokalną administrację. To co w szczególności wyróżnia Łódź na tle innych miejsc to zaangażowanie władz w branżowe projekty oraz budowa szerokiego ekosystemu fintechowego, który już teraz integruje kilkanaście firm. Niewątpliwie takimi działaniami Łódź wspiera także internacjonalizację łódzkiego biznesu.