Lot helikopterem nad papierowym wydaniem gazety

Piotr Koperski
Piotr Koperski
#Smartfony
Opublikowano: 15 listopada 2018 Aktualizacja: 7 maja 2019

Czytelnicy czwartkowego wydania papierowego Rzeczpospolitej mogą skorzystać z darmowej aplikacji PZL-Świdnik AR, która promuje modele śmigłowców w 3D i wideo w technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Wspólna akcja marketingowa z dnia 15 listopada br. gazety Rzeczpospolita oraz spółki PZL-Świdnik, partnera komercyjnego akcji, wydaje się interesująca, chociaż z drugiej strony dość staroświecka. Aplikację, w której oglądamy modele śmigłowców, można pobrać za darmo na urządzenia mobilne, obsługujące system operacyjne iOS i Android. Dostępna w sklepach AppStore i Google Play aplikacja została przygotowana przez agencję interaktywną eContentLAB (e-kiosk) jako dodatkowy materiał do artykułu o śmigłowcach w Rzeczpospolitej.

Kontrowersyjna promocja

Po pobraniu i uruchomieniu apki na smartfonie,przykładamy ją do zdjęcia w gazecie, po czym nad naszą głową unosi się miniaturowa wersja śmigłowca. Wszystkie imitacje przygotowano z wielką dokładnością i najmniejszymi detalami, dzięki czemu czujemy się, jakbyśmy obcowali z prawdziwym sprzętem. To istna gratka dla fanów lotnictwa wojskowego. Sukcesywnie w aplikacji podczas kolejnych publikacji oraz działań marketingowych będą pojawiać się kolejne modele oraz treści video.

– Po dotknięciu modelu ręką uruchomią się śmigła, po czym helikopter wzniesie się w powietrze i zacznie latać wokół nas. Przewidujemy także efekty specjalne – zapowiada Mikołaj Tocki, dyrektor zarządzający agencji eContentLAB

Promowanie aplikacji do zdjęć i nowoczesnego rozwiązania, jakim jest rozszerzona rzeczywistość (AR) oraz najnowszego sprzętu wojskowego w tradycyjnych mediach wydaje się nieco dziwne. Można bowiem podejrzewać, że ktoś, kto czytuje papierową gazetę, nie jest raczej zwolennikiem najnowszych technologii i być może nie posiada nawet smartfona, na który mógłby pobrać wspomnianą aplikację. Nie można jednak twórcom odmówić kreatywności i naprawdę ciekawego pomysłu. Czas pokaże, czy pomysł ten spotka się z szerokim odzewem wśród miłośników militariów.

Giganci przestworzy

W czwartkowym wydaniu możemy poznać między innymi takie maszyny jak najnowocześniejszy śmigłowiec Polskich Sił Zbrojnych W-3PL Głuszec. Jest to polska konstrukcja służąca polskiemu wojsku już od lat 80 XX wieku. Oczywiście firma ulepsza swój sztandarowy model, czyniąc go jednym z brylantów polskiego lotnictwa. Kolejnym modelem jest śmigłowiec do misji specjalnych AW101 produkowany na licencji koncernu Leonard Helicopters. To tylko część materiału przygotowanego dla czytelników gazety.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

lot-helikopterem-nad-papierowym-wydaniem-gazety