To kolejne wdrożenie KIR dla Totalizatora Sportowego – 4 miesiące temu usługę MojeID uruchomiono w Total Casino, które jest jedynym legalnym kasynem internetowym w Polsce. Branża gier losowych to kolejny sektor, który korzysta z dobrodziejstw cyfrowej tożsamości. KIR wdrożył mojeID już w firmach z branży energetycznej, medycznej oraz ubezpieczeniach. W sumie ok. 9 mln klientów banków w Polsce może skorzystać z mojeID.

Cyfrowa tożsamość dla Dużego Lotka

– Wdrożenie we współpracy z KIR weryfikacji tożsamości przy użyciu bankowości elektronicznej jest ogromnym krokiem w stronę realizacji potrzeb naszych graczy. Cały czas rozwijamy nie tylko ofertę produktową, ale także skupiamy się na tym, by nasi klienci mogli brać udział w rozrywce, którą oferuje Totalizator Sportowy, w sposób jeszcze bardziej przystępny, bezpieczny oraz odpowiedzialny – mówi Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

– Rozszerzenie współpracy z Totalizatorem Sportowym – instytucją zaangażowaną społecznie, mecenasem polskiej kultury i sportu – jest dla nas ważnym krokiem w budowaniu partnerskiej sieci podmiotów komercyjnych, udostępniających swoim klientom możliwość zdalnego potwierdzania tożsamości. Coraz powszechniejsze wykorzystanie usługi mojeID przyczynia się do zapewnienia bezpieczeństwa w internecie. W przypadku klientów loterii państwowej, poza aspektami bezpieczeństwa, istotne będzie także wyeliminowanie ryzyka dostępu do gier losowych osobom niepełnoletnim – mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR.

Usługa dostarczana przez KIR spełnia wymagania określone w unijnym rozporządzeniu eIDAS oraz w ustawie o usługach zaufania i identyfikacji elektronicznej. Weryfikacja tożsamości z wykorzystaniem mojeID odbywa się poprzez systemy bankowości elektronicznej w oparciu o dane, które zostały wcześniej sprawdzone przez bank jako podmiot zaufany.

/Fintek.pl/LP