Partner serwisu Visa dla biznesu

Luigi Lovaglio nie jest już prezesem Pekao

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Pekao S.A
Opublikowano: 14 czerwca 2017, 15:10 Aktualizacja: 25 lutego 2019, 23:22

Luigi Lovaglio został odwołany z Pekao S.A. Włoch pełnił funkcję prezesa „banku z żubrem” od maja 2011 roku. Zwolnienie Lovaglio to następstwo repolonizacji Pekao, czyli przejęcia przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju.

Luigi Lovaglio nie jest już prezesem Pekao.

– Zarząd Banku Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna informuje, iż w dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza Banku odwołała Pana Luigi Lovaglio z funkcji Prezesa Zarządu Banku oraz ze składu Zarządu Banku z dniem 14 czerwca 2017 r. – podaje Pekao w komunikacie.

Czytaj także: Tesla Model X ikoną bezpieczeństwa. Najbezpieczniejszy SUV w historii

Zmiany w zarządzie banku Pekao

Dwaj pozostali włoscy członkowie zarządu (Stefano Santini i Diego Biondo) podali się do dymisji. Nowym wiceprezesem banku Pekao S.A. został Michał Krupiński, który wcześniej pełnił funkcję prezesa PZU.

Wielu obserwatorów spodziewało się odwołania Lovaglio. Zgodnie z danymi podawanymi w różnych mediach Włochowi nie należy się żadna rekompensata finansowa z powodu wcześniejszego odwołania. Na razie nie wiadomo kto zajmie miejsce Lugiego Lovaglio na stanowisku prezesa Pekao.

Czytaj także: SkyCash doczekał się w końcu licencji KNF

Co zmiany w zarządzie Pekao oznaczają dla klientów?

Pekao będzie nadal starało się przystąpić do Polskiego Standardu Płatności i udostępnić swoim klientom BLIKA. Na horyzoncie jest też nowa aplikacja PeoPay.

– Uważam, że Bank Pekao powinien przystąpić do standardu płatniczego, jakim jest BLIK. To jedyny z dużych banków, który jest poza tym standardem. Przystąpienie do niego Pekao daje szanse na zwiększenie liczby klientów BLIKA i transakcji w nim przeprowadzanych, co pozwoli na przyśpieszenie rozwoju tego standardu, który jest jednym z najnowocześniejszych na świecie. To ważne, bo telefon będzie w coraz większym stopniu zastępował portfel, dowód osobisty i inne dokumenty – mówił Paweł Borys dla „W Sieci”.

Już wcześniej przedstawiciele banku informowali, że odświeżone PeoPay wejdzie na rynek w drugiej połowie 2017 roku. Prezes Pekao Luigi Lovaglio mówił, że w nowej aplikacji znajdą się między innymi rozwiązania biometryczne, takie jak autoryzowanie płatności lub przelewu odciskiem palca. Nowa apka ma być dostępna zarówno na Androida, jak i iOS.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

luigi-lovaglio-juz-prezesem-pekao