To trzecia Mapa Polskiego Fintechu przygotowana przez Cashless. W tegorocznej edycji znalazło się 230 firm – o 30 więcej niż rok wcześniej.

Tytułem Fintech Future wyróżniono spółkę Autopay. Osobowiścią roku został Sebastian Ptak, prezes Blue Media. Natomiast tytuł Projekt Fintech 2020 zdobył mSzafir Krajowej Izby Rozliczeniowej.

– Tegoroczna Mapa Polskiego Fintechu to już trzecia edycja projektu zapoczątkowanego w 2018 r. Na Mapie znalazło się ok. 230 rodzimych fintechów. To o ok. 30 więcej niż przed rokiem choć nie znaczy to, że w ciągu minionych 12 miesięcy powstało tylko tyle nowych fintechów. Trzeba bowiem podkreślić, że wiele spółek w ostatnim czasie z Mapy musieliśmy wykreślić ze względu na zawieszenie lub zakończenie działalności. Wśród nich znalazło się na przykład wiele giełd kryptowalut. Mam obawę, że w przyszłym roku ich los podzielić mogą firmy pożyczkowe online, którym aktualnie bardzo mocno nie sprzyja otoczenie regulacyjne. Mamy jednak nadzieję, że, jeśli można gdzieś go szukać, pozytywnym efektem pandemii koronawirusa będzie większa aktywność klientów w środowisku e-commerce, co przyczyni się do powstania wielu nowych pomysłów biznesowych także w branży fintech – skomentował dla Fintek.pl Jacek Uryniuk, redaktor naczelny Cashless.pl.

Mapy fintechów tudzież „panoramy” to cenne źródło wiedzy o firmach fintech działających na danym rynku. Podobne publikacje znaleźć można dla Hiszpanii, Niemiec czy Francji.

/LPRT