Marka Pragma Faktoring po 10 latach znika z rynku. Zastąpi ją PragmaGO, która świadczy usługi nie tylko faktoringu, ale też produkty pożyczkowe.

Prezes Tomasz Budek powiedział, że nowe brzmienie nazwy lepiej oddaje istotę jej obecnej działalności, th. onlinowe, szybkie i komfortowe dla klientów finansowanie ich działalności, w formach nie ograniczających się wyłącznie do usługi faktoringowej. PragmaGO świadczy usługi finansowe dla sektora MSP.

Faktoring będzie rozwijany

– Oczywiście w ofercie PragmaGO faktoring w różnych formach jest i będzie rozwijany. Widzimy potrzebę tej usługi wśród naszych klientów, ale zasadniczo zmieniamy sposób oferowania i założenia produktowe. Jesteśmy bliżej klienta, słuchamy, jakie może mieć obawy i potrzeby i dlatego praktycznie cała nasza oferta faktoringowa jest dostępna w formie online, a naczelną zasadą jest jej przejrzystość i szybkość procesowa. Obecnie wszystkie nasze produkty są już oferowane w fintechowym podejściu PragmaGO, tak więc zmieniliśmy nazwę całej spółki na PragmaGO SA – komentuje wiceprezes Daniel Mączyński.

Nowa nazwa wedle komunikatu spółki ma być dla jej pracowników, klientów i inwestorów jednoznacznym sygnałem obranej strategii, tj. budowania oferty produktów finansowych online, dbania o UX oraz inwestowania w nowe technologie usprawniające obsługę klienta i operacje spółki.