W związku z rozwojem działalności w zakresie kryptowalut Mastercard zacieśnia swoją współpracę z firmą Paxos Trust Company, która oferuje platformę usług opartych na technologii blockchain. Zadaniem Paxos będzie zapewnianie obsługi obrotu krypowalutami oraz usług depozytariusza aktywów cyfrowych w imieniu banków. Natomiast po stronie Mastercard ma być wykorzystanie swoich technologii do zintegrowania funkcji oferowanych przez partnera z interfejsami banków.

Mastercard uruchamia pakiet usług Crypto Source

Narzędzie Mastercard Crypto Secure ma zapewnić dodatkowy poziom bezpieczeństwa uczestnikom ekosystemu kryptowalut. Z kolei wystawcom kart ta nowość ma ułatwić przestrzeganie przepisów regulujących obrót nimi.

Jak podkreśla Mastercard, poprzez współpracę z nadzorowanymi i licencjonowanymi podmiotami oferującymi usługi związane z kryptowalutami, partnerskie instytucje finansowe uzyskają dostęp do kompleksowych rozwiązań pozwalających na nabywanie, przechowywanie w depozycie oraz sprzedaż wybranych aktywów kryptowalutowych, wzbogaconego o sprawdzone usługi w zakresie bezpieczeństwa tożsamości, cyberbezpieczeństwa i doradztwa.

Aktualna oferta Mastercard związana z kryptowalutami dla banków i fintechów obejmuje m.in. wsparcie technologiczne i partnerstwo ułatwiające nabywanie, przechowywanie w depozycie i sprzedaż wybranych kryptowalut. Organizacja oferuje również możliwość zarządzania bezpieczeństwem z wykorzystaniem rozwiązań Mastercard, a także program do zarządzania ofertą produktów i usług związanych z kryptowalutami.

– Pakiet, którego uruchomienie dzisiaj ogłaszamy, odzwierciedla nasze zintegrowane podejście do usług, które pozwolą kolejnemu miliardowi użytkowników bezpiecznie stać się uczestnikami ekosystemu kryptowalut. Dzięki dokonanym w ostatnich latach inwestycjom w tym obszarze, takim jak nabycie spółek CipherTrace i Ekata, dysponujemy wyjątkowymi zasobami i kompetencjami, pozwalającymi nam zaoferować klientom i konsumentom najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania dostępne na rynku – mówi Ajay Bhalla, Wiceprezes ds. Działalności w Zakresie Cyberbezpieczeństwa i Zapobiegania Zagrożeniom w Mastercard.