Partner serwisu Visa dla biznesu

Mastercard zainwestował w Pine Labs

Fintek
Fintek
#Mastercard
Opublikowano: 24 stycznia 2020, 16:44 Aktualizacja: 24 stycznia 2020, 16:45

Mastercard zainwestował w indyjską platformę e-commerce – Pine Labs. Firma dostarcza klientom oprogramowanie POS w chmurze, które umożliwia procesowanie płatności kartowych czy tych opartych o kody QR – napisał serwis Finextra.

Pine Labs

Wartość inwestycji nie została ujawniona. Wcześniej firma pozyskała finansowanie od PayPala i Temasek na poziomie ok. 125 mln. Platforma Pine Labs obecnie przetwarza płatności na kwotę ok. 30 mld USD rocznie, i obsługuje 140 tys. sklepów online.

Celem inwestycji jest silniejsze wejście na rynek płatności odroczonych i pożyczek ratalnych w Azji – czytamy w serwisie Finextra. Z analiz PwC wynika, że rynek płatności ratalnych w indyjskim e-commerce obecnie wart jest ok. 17 mld dolarów, a do 2025 roku wzrośnie do ponad 50 mld dolarów. Z kolei z raportu Boston Consulting Group wynika, że digital lending w Indiach to rynek wart potencjalnie 1 bilion dolarów.

Założyciel i prezes Pine Labs Lokvir Kapoor przekonuje, że współpraca z Mastercard przyczyni się do dalszych wzrostów, a pomóc w tym ma wykorzystanie infrastruktury technologicznej amerykańskiego giganta płatniczego.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mastercard-zainwestowal-w-pine-labs