Wyższe oprocentowanie dotyczy nowych środków, które klient przeleje na swoje konto oszczędnościowe. mBank będzie sprawdzał stan konta codziennie. Za nowe środki uzna każdą kwotę, która wpłynie na konto oszczędnościowe po 30 września tego roku.

Wyższe oprocentowanie rachunków oszczędnościowych w mBanku

Promocja dotyczy klientów indywidualnych. Na tych samych warunkach mogą z niej skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Wysokość oprocentowania zależy jedynie od rodzaju rachunku jaki mają. Osoby, które korzystają ze standardowego eKonto mogą zyskać 2,3% w skali roku, a te z mKontem Intensive (konto premium) – 2,7% w skali roku.

Aby włączyć mechanizm, klient powinien wypełnić wniosek.  Znajdzie go na stronie internetowej mBanku, w zakładce oszczędności/konto oszczędnościowe. Bank będzie naliczał wyższe oprocentowanie przez cztery miesiące od daty przystąpienia do promocji. eKonto oszczędnościowe jest darmowe, a klient może swobodnie wypłacać z niego pieniądze, bez utraty odsetek.

Z rachunkiem mKonto Intensive wiąże się jeszcze jedna promocja. Każda osoba, która do 3 lutego 2020 roku otworzy takie konto, oprócz lepszego oprocentowana, dostanie dodatkowo do 300 zł moneybacka. Bank przyzna 50 zł zwrotu, za każdy miesiąc, w którym klient zapłaci kartą lub BLIKIEM rachunki o łącznej wartości minimum 3 tys. zł. I tak przez sześć miesięcy od daty uruchomienia konta – wyjaśnia mBank w komunikacie.