Partner serwisu Visa dla biznesu

mBank przeznaczy 2 mld złotych na inwestycje w odnawialne źródła energii

Fintek
Fintek
#mBank
Opublikowano: 4 marca 2020, 12:12 Aktualizacja: 4 marca 2020, 14:52

Rośnie zainteresowanie inwestycjami OZE, dlatego mBank podwaja limit finansowania zielonej energii do 2 mld zł. Większość już sfinansowanych przez bank projektów to farmy wiatrowe. Tendencja nie zmieni się.

Ukłon mBanku w stronę sklepów internetowych. Brak prowizji za korzystanie z bramki Paynow

mBank konsekwentnie zwiększa swój udział w finansowaniu projektów OZE. Już w 2018 roku zdecydował się przeznaczyć na ten cel 500 mln zł. Latem 2019 mBank podjął decyzję o zwiększeniu tej puli o 100 proc. do 1 mld złotych. Teraz ponownie zwiększa limit finansowania do rekordowych 2 mld złotych.

mBank zwiększa udział w finansowaniu zielonej energii

– Zainteresowanie tego typu finansowaniem jest duże. Dotychczas udzielone kredyty są dobrze spłacane, a perspektywy branży nastrajają nas pozytywnie. – mówi Adam Pers, wiceprezes mBanku ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

Do tej pory finansowanie w trzech czwartych trafiło do sektora wiatrowego. Reszta została przeznaczona na fotowoltaikę. W przypadku wiatraków bank finansować będzie głównie instalacje energii w celach biznesowych, mające solidnego głównego inwestora. Przy inwestycjach fotowoltaicznych planuje współpracę z klientami, którzy będą zainteresowani produkcją energii także na własne potrzeby.

– Mamy świadomość roli, jaką instytucje takie jak mBank, mają w zmienianiu naszego świata na lepsze. Decyzja o dodatkowym zastrzyku finansowym dla branży OZE to dla nas źródło podwójnej satysfakcji. Nie tylko pomagamy firmom, ale też przyspieszamy zieloną transformację– podsumowuje wiceprezes mBanku.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mbank-przeznaczy-2-mld-zlotych-na-inwestycje-w-odnawialne-zrodla-energii