Na polskim rynku Mi Smart Band 6 kosztuje 249 złotych, ale w ramach promocyjnej oferty można ją nabyć za 199 PLN. Niedługo Xiaomi Pay ma pojawić się także w BNP Paribas, mBanku, Getin Banku oraz bankach spółdzielczych SGB. Na razie do wirtualnego portfela można dodawać tylko karty Mastercard.

Xiaomi Pay już dostępne w Polsce dzięki Mi Smart Band 6

We wtorek o planowanym udostępnieniu płatności opaską Xiaomi Mi Band 6 poinformował fintech Zen. Funkcja płatności uruchomi się poprzez przesunięcie ekranu na wyświetlaczu opaski, a sama transakcja zostanie zrealizowana po jej zbliżeniu do terminala/ bankomatu.

Każde dodanie karty do Xiaomi Pay będzie wymagało uwierzytelnienia poprzez wprowadzenie w dedykowanej aplikacji kodu SMS otrzymanego na numer telefonu komórkowego podanego do informacji banku. Dedykowana aplikacja wymusi także na użytkowniku ustawienie kodu PIN.

W konsekwencji użytkownik będzie proszony o jego wprowadzenie na wyświetlaczu opaski przed dokonaniem płatność, w dwóch przypadkach – jeżeli poprawny kod PIN nie został wprowadzony przez czas dłuższy niż 24 godziny poprzedzające transakcję lub opaska została zdjęta z nadgarstka i założono ją ponownie.