Agregator rachunków jest dostępny tylko w serwisie transakcyjnym, ale w przyszłości zapewne pojawi się także w aplikacji mobilnej. Obecnie tego typu rozwiązania z zakresu otwartej bankowości oferuje większość banków działających w Polsce.

Otwarta bankowość w mBanku

Jak dodać konto z innego banku w serwisie mBanku? Na początek należy przejść do zakładki „Historia” i wybrać pole „inne banki”. Kolejny krok to dodanie wskazanego rachunku – w tym celu wybieramy bank, konto i akceptujemy wymagane zgody. Dostęp przyznawany jest na 90 dni (po tym czasie trzeba go odnowić).

Na razie otwarta bankowość nie jest dostępna w aplikacji mobilnej mBanku – można z niej korzystać tylko w internetowym serwisie transakcyjnym. Kolejne kroki to zapewne wprowadzenie agregatora także do bankowości mobilnej oraz rozszerzenie jego funkcji o możliwość zlecania przelewów z innych banków.

Otwarta bankowość to kolejna nowość dla klientów banku. Pod koniec października mBank udostępnił płatności Xiaomi Pay i Swatch Pay. Płatności opaskami chińskiego producenta wprowadził jako drugi bank w Polsce. Wcześniej takie rozwiązanie pojawiło się w Banku Pocztowym oraz w fintechach Curve i Zen.