Oferta obejmuje  nowe samochody w elastycznej formie finansowania. Drugim elementem są używane samochody poleasingowe, których głównym walorem ma być pewny stan techniczny. Są to pojazdy pochodzące z polskich salonów, które miały tylko jednego właściciela, które są oferowane z gwarantowanym przebiegiem. Wśród samochodów poleasingowych dostępne są również te tzw. „wzorowe”, o niskim przebiegu i w idealnym stanie, praktycznie nie odbiegającym od fabrycznie nowych – czytamy w komunikacie.

Sprzedaż samochodów online. Nowa oferta mLeasing od mBanku

Oferta portalu mAuto.pl, obok zakupu „za gotówkę”, obejmuje również dwie opcje finansowania, które pozwalają rozłożyć koszt posiadania samochodu na comiesięczne raty, a przedsiębiorcom dodatkowo umożliwiają optymalizację podatków. Po pierwsze jest to leasing, szczególnie polecany osobom, które po zakończeniu okresu leasingu planują wykupić auto na własność. Z kolei dla osób, które nie planują takiego wykupu, najbardziej optymalnym rozwiązaniem może okazać się wynajem długoterminowy, w ramach którego klient pokrywa tylko utratę wartości samochodu w okresie użytkowania – zapewnia mBank.

Niezależnie od formy finansowania klienci mogą skorzystać też z usług dodatkowych, takich jak kompleksowe ubezpieczenie i assistance, pakiet serwisowy, serwis opon czy karta paliwowa pozwalająca płacić za tankowanie na podstawie zbiorczej, comiesięcznej faktury. Pojazd zostanie dostarczony pod wskazany adres, a gdyby klient zmienił zdanie, ma 7 dni na zwrot zakupionego auta.

Podobny projekt przedstawił klientom PKO Bank Polski – chodzi o platformę Automarket. Serwis został zintegrowany z elektronicznymi kanałami banku: serwisem iPKO i aplikacją mobilną IKO. Podobnie jak w przypadku mBanku klienci korzystający z serwisu PKO BP mogą zamówić samochód pod wskazany adres bez wychodzenia z domu.