– Posiadanie własnego TFI pozwala na szybszą reakcję na potrzeby klientów. Szczególnie w obecnej, szybko zmieniającej się rzeczywistości. Prowadząc własne towarzystwo funduszy będziemy też mogli lepiej dopasować ofertę do standardów ESG (E – środowisko, S – odpowiedzialność społeczna, G – ład korporacyjny), których wypełnianie jest dla nas kluczowe – mówi Bartosz Pawłowski, chief investment officer bankowości prywatnej mBanku.

mBank stworzy własne Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych

Decyzja o utworzeniu celowej spółki jest pierwszym krokiem do utworzenia TFI. mBank utrzyma otwartą architekturę sprzedaży w supermarkecie funduszy inwestycyjnych – czytamy w komunikacie.

Kilka dni temu mBank poinformował także o zwiększeniu limitu kredytowego na finansowanie odnawialnych źródeł energii z 2 do 4 mld zł. Wszystko ze względu na to, że zainteresowanie inwestycjami OZE mają utrzymywać się na rekordowo wysokich poziomach.

mBank rozpoczął także coroczne wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, między innymi udostępniając okolicznościowe karty płatnicze. Co więcej bank przekaże dodatkowy 1000 zł do każdej z pierwszych 100 wpłat na rzecz WOŚP danego dnia. Inicjatywa potrwa aż do dnia finału. Dzięki niej łącznie mBank może przekazać na rzecz Orkiestry aż 2 mln zł.