Partner serwisu Visa dla biznesu

Microsoft One Drive ogranicza darmową przestrzeń dyskową

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Microsoft
Opublikowano: 21 lipca 2016, 14:36 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 20:35

Od 27 czerwca użytkownicy mogą korzystać jedynie z 5 GB miejsca na dysku. Wcześniej przestrzeń ta wynosiła aż 30 GB (standardowo 15, trzeba było spełnić pewne warunki). Microsoft One Drive redukuje również limit danych, którymi możemy dzielić się z innymi użytkownikami. Firma zapowiedziała ograniczenie darmowej przestrzeni dyskowej już w 2015 roku. Klientom, którzy korzystali z[…]

Od 27 czerwca użytkownicy mogą korzystać jedynie z 5 GB miejsca na dysku. Wcześniej przestrzeń ta wynosiła aż 30 GB (standardowo 15, trzeba było spełnić pewne warunki). Microsoft One Drive redukuje również limit danych, którymi możemy dzielić się z innymi użytkownikami.

Firma zapowiedziała ograniczenie darmowej przestrzeni dyskowej już w 2015 roku. Klientom, którzy korzystali z powierzchni większej niż 5 GB został zaoferowano darmowy, roczny pakiet Office 365. Zmiany weszły w życie 27 czerwca 2016 roku.

Ponadto Microsoft ograniczył również limit danych, którymi mogą dzielić się użytkownicy OneDrive. O tych planach nie poinformował klientów, a ich efekty dostrzegł dopiero niemiecki portal „Deskmodder”.

Jak odzyskać większy limit?

Jeżeli klient chce korzystać korzystać z 30 GB miejsca w chmurze i nieograniczonego dzielenia się danymi należy zasubskrybować Office 365 (cena 229 zł). Na początku Microsoft dawał czas do początku 2016 roku, a teraz został on wydłużony do sierpnia. Możliwe, że doczekamy się kolejnego przesunięcia tego terminu.

Jeżeli użytkownikowi wystarczy 15 GB przestrzeni, może zaprosić do korzystania z platformy 20 znajomych, gdyż za każdego zaproszonego otrzymamy 500 MB.

Działanie Microsoftu ma na celu zachęcenie do korzystania z Office 365. Może jednak skutkować odpływem klientów. Konkurencyjne platformy, takie jak Google Drive i DropBox nie mają takich ograniczeń i są dostępne za darmo.

RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

microsoft-one-drive-ogranicza-darmowa-przestrzen-dyskowa