Microsoft Technology Center (MTC) to globalny projekt Microsoft realizowany na kluczowych rynkach na świecie, który służy rozwiązywaniu realnych wyzwań biznesowych klientów firmy za pomocą technologii. W ramach MTC zespół ekspertów będzie współpracować z polskimi klientami z sektora komercyjnego i publicznego, wspierając ich na drodze cyfrowej transformacji – wyjaśnia firma w komunikacie.

To pierwsza taka inwestycja w Europie Centralnej

Przedsiębiorcy wspólnie z ekspertami technicznymi Microsoft Technology Center będą mogli współtworzyć, testować, rozwijać, a następnie wdrażać w swoich firmach transformacyjne rozwiązania oparte o najnowsze technologie, takie jak chmura, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe czy Internet Rzeczy.

MCT2

Do MTC zapraszani będą klienci Microsoft, którzy rozpoczęli już swoją podróż w kierunku transformacji cyfrowej i wdrożyli rozwiązania chmurowe w swojej organizacji. Do ich dyspozycji będą eksperci techniczni, przestrzeń wymiany doświadczeń, infrastruktura testowa, a także dostęp do technologii Microsoft oraz rozwiązań firm partnerskich z Polski i z całego świata.

Dla gości MTC dostępna jest również tak zwana Aleja Innowacji, w której obecnie prezentowane jest 14 rozwiązań partnerów Microsoft, wyznaczających przyszłość branż: handlu, finansów, produkcji, rolnictwa a także funkcjonowanie miasta przyszłości i które mogą stać się inspiracją dla klientów. Partnerzy Microsoft, którzy prezentują swoje rozwiązania w ramach Alei Innowacji MTC to firmy Perfect Data, Leaware & M4B. RedNT, Agrisolutions, Ilabo, Solution4Labs, Pentacomp, Photon, eCom, Billennium, Digital Fingerprints, Seedia, Talking Things oraz 3D Printer.