Jak podaje serwis TechCrunch firma Microsoft skusiła się na zakup popularnej witryny kodowania GitHub. Obie strony nie potwierdziły jeszcze informacji o transakcji, ale podobno będziemy mogli usłyszeć o niej już we wtorek. Dyskusje między obiema firmami miały mieć miejsce pod koniec zeszłego tygodnia. Transakcja niesie wiele korzyści dla obu stron.

Nowy związek na rynku?

GitHub to hostingowy serwis internetowy przeznaczony dla projektów programistycznych, który jest niebywale ceniony wśród programistów ze środowiska open-source. Na platformie mają oni możliwość publikować swoje prace, dzielić się nimi oraz konsultować swoje wyniki z innymi ludźmi z branży. Nie jest wielkim zaskoczeniem, że Microsoft chce zasilić swoje szeregi firmą z tej branży. Dla Microsoftu transakcja również niesie wiele korzyści, m.in. powoli zbliżyć się do specjalistów z branży IT. Przejęcie GitHub ma dać firmie dostęp do 27 mln programistów.

– Możliwość wpływu deweloperów na całą społeczność nigdy nie była większa. Jednak z tą możliwością wiąże się również ogromna odpowiedzialność – powiedział Satya Madella, dyrektor generalny firmy Microsoft. Szczegóły przejęcia nie są znane, jednak jak podają zagraniczne media, Microsoft zaproponował GitHubowi 5 mld USD. Platforma generuje 200 mln USD przychodu miesięcznie.

Rozwiązania w zakresie IoT przyczyniają się do powstawania nowych możliwości operacyjnych. Microsoft dostrzegł w tym drzemiący potencjał i ogłosił projekt inwestycji 5 mld USD w Internet od Things, czyli Internet Rzeczy, którego realizację przewidziano na kolejne cztery lata. Jako powód projektu podaje umożliwienie każdemu klientowi przekształcenia działalności dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu dostępnych rozwiązań. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

/Asia Stankiewicz