Partner serwisu Visa dla biznesu

Microsoft wyszkoli 15 tys. specjalistów od sztucznej inteligencji

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Microsoft
Opublikowano: 18 maja 2019, 19:58 Aktualizacja: 18 maja 2019, 20:09

Microsoft zainwestuje w przeszkolenie 15 tys. pracowników w zakresie umiejętności związanych z analityką danych, machine learning i sztuczną inteligencją. W tym celu firma nawiązała współpracę z General Assembly.

Firmy wdrażają Internet Rzeczy, ale obawiają się skutków

Program w USA potrwa do 2022 roku. W tym czasie Microsoft przeszkoli 15 tys. Pracowników, z tego 2 tys. w pierwszym roku działania. Program ma na celu zwiększenie puli talentów w tej nowej, przyszłościowej profesji. Specjaliści w dziedzinie uczenia maszynowego, analityce danych, rozwiązań chmurowych i wielu innych powiązanych z rozwojem sztucznej inteligencji, potrzebni są na całym świecie.

W istocie celem jest też wykształcenie kadry, która będzie wstanie operować w środowisku Azure, która jest rozwiązaniem chmurowym właśnie od Microsoftu.

130 mln nowych zadań dzięki sztucznej inteligencji

Z analizy World Economic Forum wynika, że do 2022 roku technologie wykorzystujące sztuczną inteligencję mogą doprowadzić do zniknięcia 75 mln miejsc pracy, ale jednocześnie przyczynią się do powstania ponad 130 mln nowych ról, które będą bardziej dostosowane do przyszłego podziału pracy pomiędzy ludźmi, a maszynami.

Jeśli chcemy nadążyć za światem, to musimy inwestować w system oświaty w taki sposób, by program nauczania obejmował edukację w zakresie najnowszych technologii, zwłaszcza sztucznej inteligencji. Nie ma sensu utrzymywanie systemu, który po wypuszczeniu ucznia/studenta wymagał, by ponosił on jeszcze wieloletnie nakłady na kształcenie w zakresie nawet podstawowych umiejętności dotyczących praktycznych zastosowań najnowocześniejszych narzędzi analitycznych. Od tego nie ma ucieczki, a czas na dyskusję już się skończył.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

microsoft-wyszkoli-15-tys-specjalistow-od-sztucznej-inteligencji