International Blockchain Olympiad jest idealną okazją do tego, aby swoją wiedzę pogłębić, a pomysły skonfrontować z opiniami ekspertów w tej wciąż niszowej dziedzinie. Fintek.pl jest patronem wydarzenia.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w Olimpiadzie?

Najważniejszy jest pomysł. Od tego wszystko się zaczyna. Znajdź problem, który można rozwiązać z wykorzystaniem technologii blockchain, w oparciu o dowolną platformę. Następnie przygotuj whitepaper swojego rozwiązania i wyślij do 15 czerwca. Możesz działać samodzielnie lub w maksymalnie sześcioosobowym zespole. Każdy projekt ma przydzielonego mentora, więc śmiało możecie konsultować się na każdym etapie tworzenia dokumentu.

– Najważniejsze kryterium oceny projektu to możliwość jego realnej implementacji i potencjał biznesowy. Lepiej stworzyć prostsze i działające rozwiązanie blockchain, niż brnąć w niemożliwe do obronienia tezy. Technicznie zwróćcie uwagę na takie kwestie jak skalowalność, bezpieczeństwo i tożsamość. Od strony biznesowej musicie zastanowić się nad wariantami monetyzacji rozwiązania. Jeśli uda Wam się stworzyć pomysł na dochodowy i odpowiedzialny biznes, inwestorzy mogą sfinansować jego realizację – podkreśla Krzysztof Bochenek, prezes Organizacji Akademickiej Blockchain Society SGH, która jest organizatorem polskiego etapu.

Rada Programowa i Jury na polskim etapie to wyselekcjonowana kadra naukowa i praktycy pod przewodnictwem dr Wojciecha Kurowskiego ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Na początku projekt weźmie udział w etapie krajowym. 22 czerwca wyłonionych zostanie dwanaście najlepszych prac z Polski, które następnie zostaną zaprezentowane podczas finałów w Hong Kongu. Uczestnicy zostaną poproszeni o nagranie 12 minutowej prezentacji dla funduszy VC z rejonu APAC i Ameryki Północnej. W międzynarodowym finale można oczywiście wziąć udział online.

Olimpiada skierowana jest do studentów i doktorantów. To okazja, żeby spróbować swoich sił w zadaniu praktycznym, a w przyszłości być może uda się wcielić w życie innowacyjne rozwiązanie w życie. Ponadto uczestnictwo będzie okazją do wymiany zdań, uwag, wątpliwości, pozwoli zdobyć praktyczne umiejętności i poszerzyć swoje horyzonty w międzynarodowym środowisku.

Więcej szczegółów dotyczących organizatorów, nagród oraz szczegółowy terminarz Olimpiady dostępne są na stronach: https://ibcol.org/ oraz https://pl.ibcol.org/.