W nowej ofercie Banku Pekao przedsiębiorcy, którzy wcześniej nie oferowali płatności za pomocą terminali mogą teraz testować urządzenie przez 18 miesięcy zupełnie za darmo, a w kolejnych 18 miesiącach korzystać z 40-procentowej zniżki. Łącznie to aż 36 miesięcy na preferencyjnych warunkach. Dodatkowo terminal jest zwolniony z prowizji przez okres 12 miesięcy (do łącznej wartości obrotu 100 tys. zł). Po okresie zwolnienia prowizja wynosić będzie jedynie 0,65 proc. i 2 gr opłaty stałej od każdej transakcji.

Terminal przez 18 miesięcy za darmo od Banku Pekao

Oferta Banku Pekao została przygotowana również dla przedsiębiorców, chcących zweryfikować ofertę innego agenta rozliczeniowego niż obecny. W ramach sierpniowej promocji Pekao mogą oni wybrać dowolne urządzenie za 1 zł miesięcznie na okres 12 miesięcy. Przez kolejne 24 miesiące bank proponuje obniżoną opłatę za dzierżawę terminala w wysokości do 20-30 zł, w zależności od modelu urządzenia. Łącznie z oferty specjalnej można korzystać aż przez 3 lata.

Umowa z bankiem jest zawierana na czas nieokreślony po okresie zwolnienia i można ją rozwiązać w dowolnym momencie. Z oferty można skorzystać do końca sierpnia bieżącego roku.

– Płatności bezgotówkowe zdobywają coraz liczniejsze grono zwolenników. Obecny trend został wzmocniony przez czynniki epidemiczne, gdy duża część z nas zrezygnowała z gotówki przez obawę zakażenia się koronawirusem. Najlepiej obrazują to dane z transakcji kartami płatniczymi wydanymi przez Pekao. W pierwszej części roku (przed epidemią) udział transakcji bezgotówkowych był o 3 punkty procentowe wyższy niż transakcji gotówkowych. Natomiast w ostatnich tygodniach notujemy ten parametr nawet na poziomie 13 punktów procentowych różnicy. To pokazuje, jak transakcje kartami w terminalach płatniczych i w internecie zaczynają dominować nad wypłatą gotówki w bankomatach – mówi Artur Jurgielewicz, dyrektor Biura Akceptacji Kart w Banku Pekao.