Od kwietnia 2017 roku do programu przystąpiło 18,5 tys. kierowców, którzy z regularnie włączoną aplikacją przejechali ponad 30 mln km. Po zamknięciu pierwszych okresów rozliczeniowych aż 90 proc. uczestników programu podejmuje decyzję o kontynuowaniu bezpiecznej jazdy z LINK4.

Telematyczni kierowcy i ubezpieczenie w LINK4

W programie Kasa Wraca kierowcy posiadający ubezpieczenie komunikacyjne w LINK4 mogą zdobywać premie finansowe za bezpieczny styl jazdy. Analiza uwzględnia przejechany dystans, płynność jazdy i teren, po którym ubezpieczony się porusza. Na jej podstawie uczestnik jest klasyfikowany do odpowiedniego profilu, co decyduje o wysokości przyznanej premii finansowej. Ich sumę po roku ubezpieczeni mogą zamienić na zwrot części składki za polisę lub zniżkę przy zawarciu kolejnej umowy, nawet do 30 proc.

Analizę stylu jazdy umożliwia specjalny moduł Kasa Wraca w aplikacji NaviExpert, który jest partnerem projektu. Każdy, kto zdecyduje się na ubezpieczenie samochodu w LINK4, otrzymuje taką nawigację gratis. Dzięki tej współpracy kierowcy na bieżąco otrzymują informacje o stylu jazdy, przepisowości i generowanych premiach. A tych ostatnich przybywa z każdym tygodniem. Łączną liczbę gromadzonych nagród w programie można sprawdzić na stronie www.link4.pl.

Zalety LINK4 Kasa Wraca dostrzegają nie tylko klienci, ale też eksperci. Jury konkursu „Lider 2017” wyróżniło w tym roku program w kategorii „Bankowość i Inne instytucje finansowe”. To kolejna nagroda po tytule „Lidera 2016”, który został przyznany LINK4 za telematyczne rozwiązanie rok wcześniej.